6 troostgedichten voor Moederdag
2 mei 2019 · 09:45
Update: 5 februari 2025 · 11:32
Moederdag. Dat betekent meestal: ontbijt op bed, een mooie bos bloemen, wellicht een kadootje. Maar het kan ook een dag zijn waarop je je eigen moeder mist, of je overleden kind van wie jij de moeder bent. Een dag waarop je je verdrietig voelt, omdat je zelf zo graag een moeder had willen zijn.
Woorden kunnen vaak uitdrukking geven aan dit soort gevoelens. Soms lukt het niet om zelf de juiste woorden te vinden, wat is het fijn als anderen dat dan al voor jou gedaan hebben. Dat geeft misschien een beetje troost en houvast. Hieronder vind je zes bijzondere gedichten die eerder te lezen waren op de site van Ik mis je:
1. Nooit meer kind zijn, door Esther Terlouw
‘Er is niemand die jou vervangen kan’ schrijft Esther Terlouw in dit aangrijpende gedicht dat ze maakte na het overlijden van haar moeder. Ze verwoordt hoe erg ze haar moeder mist, ook al is ze zelf volwassen.
2. Mama, ik schrijf je een brief, door Yvonne van Emmerik
‘Je moppert niet meer over mijn rommel.’ Hoe rouwen kinderen? Het is soms best lastig om te achterhalen wat er in hun hoofd omgaat na het verlies van een dierbare. Dit gedicht van Yvonne van Emmerik geeft woorden aan gevoelens die zo onbeschrijfelijk lijken.
3. Laatste dag samen, door Hetty ten Holt
‘Als ik onze laatste dag samen over mocht doen zou ik’, begint Hetty ten Holt haar gedicht over het plotselinge overlijden van haar moeder. En wat ze nog met haar zou hebben gedaan, als ze de kans had gekregen.
4. Te klein, door Bette Westra
Een kindje dat geboren werd, maar ‘te klein was voor uit de buik’. Daarover gaat dit gevoelige gedicht van Bette Westra.
5. Wat je in je hart bewaart, door Leonita Gerssen
“Wat wij samen beleefd hebben, worden mooie herinneringen” schrijft Leonita Gerssen in haar gedicht dat herkenbaar zal zijn voor iedereen die zijn of haar moeder mist. Zij is er niet meer, maar de herinneringen zullen altijd blijven.
6. Nog even samen, door Ester Terlouw
Waken bij je moeder die op sterven ligt. Het kan een heel intiem moment zijn. Daarover schrijft Esther Terlouw heel treffend. ‘Wij met zijn tweetjes, nu je er nog bent. Stilletjes geniet ik van het samen zijn. Nog even jou voor mij alleen en dat vind ik fijn.’ Lees haar emotionele woorden.
Meest gelezen
- Blog Bianca | Tien jaar weduwe
'Ik vraag me af of inmiddels niet alles gezegd is'
Blog Bianca | Tien jaar weduwe
- 'Mijn ene tweelingdochter was kerngezond, de ander lag met ongeneeslijke kanker in het ziekenhuis'
Annika verliest haar dochter (11)
'Mijn ene tweelingdochter was kerngezond, de ander lag met ongeneeslijke kanker in het ziekenhuis'
- ‘Uw dochter wordt niet ouder dan twee jaar’, kreeg Bettina te horen
'Liefhebben, zorgen en haar verliezen tegelijkertijd’
‘Uw dochter wordt niet ouder dan twee jaar’, kreeg Bettina te horen
Lees ook
- Marianne's man kreeg vijf herseninfarcten: ‘Soms voelde ik het verlangen dat we verlost zouden worden'
Uitzending zondag 24 augustus
Marianne's man kreeg vijf herseninfarcten: ‘Soms voelde ik het verlangen dat we verlost zouden worden'
- Steek een kaarsje aan voor Lisa (17) uit Abcoude
Abcoude is in rouw
Steek een kaarsje aan voor Lisa (17) uit Abcoude
- Blog Bianca | Tien jaar weduwe
'Ik vraag me af of inmiddels niet alles gezegd is'
Blog Bianca | Tien jaar weduwe
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.