Nieuws | Wijnand Speelman krijgt speciale vermelding voor interview met ALS-patiënt Anjo Snijders: ‘Het voelt gek om dit te krijgen, terwijl mijn vriend dood is’
12 juni 2024 · 05:33
Update: 20 mei 2025 · 10:42
Afgelopen maart interviewde radio-dj Wijnand Speelman ALS-patiënt Anjo Snijders op de dag dat Anjo door euthanasie overleed. De 3FM-dj ontvangt voor dit interview een speciale vermelding.
“Het voelt gek om deze vermelding te krijgen, terwijl mijn vriend dood is,” zegt Wijnand Speelman in een interview met Ik mis je. De 3FM-dj ontvangt 13 juni een speciale vermelding voor de prestigieuze Nederlandse radioprijs, de Zilveren Reismicrofoon 2024. Donderdag neemt Speelman deze in Amsterdam in ontvangst.
'De jury is onder de indruk van dit bijzondere gesprek'
De speciale vermelding slaat op het interview dat Speelman afgelopen maart met zijn vriend en ALS-patiënt Anjo Snijders voerde, op de laatste dag van zijn leven. “Luisteraars waren getuige van de bijzondere vriendschap die tussen 3FM-dj Wijnand Speelman en Anjo ontstond. Toen enkele maanden later de situatie van Anjo verder verslechterde en hij besloot tot euthanasie, sprak Anjo op zijn laatste dag met Wijnand live op 3FM. De jury is onder de indruk van dit bijzondere en integere gesprek vol pieken en dalen, en vol mooie momenten en mooie herinneringen,” aldus de jury van de prijs.
'Op 42-jarige leeftijd stapt Anjo uit het leven'
Wijnand en Anjo ontwikkelen een hechte vriendschap dankzij de Serious Request-actie van 2023. Op de laatste dag van zijn leven kan Anjo nog praten, al is het met moeite, en ligt hij vlak voor de uitzending nog aan de beademing. Hij heeft steeds meer rust nodig. Op 42-jarige leeftijd stapt hij door middel van euthanasie uit het leven.
'De vermelding voelt als een cadeau'
Wijnand: “Ik vind het mooi om deze vermelding te winnen, omdat ik weet dat Anjo daar trots op zou zijn. Het voelt als een cadeau dat ik van hem krijg. Het is een soort erkenning, Anjo’s verhaal wordt gehoord.”
Meer lezen?
Meest gelezen
- Robin Zomer mist zijn vader en schrijft een supermooi vaderdaglied. 'Hij was trots op me'
Robin Zomer mist zijn vader en schrijft een supermooi vaderdaglied. 'Hij was trots op me'
- Steek een kaarsje aan voor neven Luut en Luut
Samen in gedachten
Steek een kaarsje aan voor neven Luut en Luut
- Uitvaartmedewerker Peter Dibbets: 'We moeten de dood niet afhouden van mensen met een beperking'
Uitvaartmedewerker Peter Dibbets: 'We moeten de dood niet afhouden van mensen met een beperking'
Lees ook
- Richard ontwikkelt rouwspeelgoed: ‘Zo leren kinderen spelenderwijs omgaan met dood en verlies’
Rouwspeelgoed?
Richard ontwikkelt rouwspeelgoed: ‘Zo leren kinderen spelenderwijs omgaan met dood en verlies’
- Steek een kaarsje aan voor Emiel, de tweelingbroer van zangeres S10
Steek een kaarsje aan voor Emiel
Steek een kaarsje aan voor Emiel, de tweelingbroer van zangeres S10
- 5 manieren waarop buiten zijn je rouwproces kan ondersteunen
Rouwen in de natuur
5 manieren waarop buiten zijn je rouwproces kan ondersteunen
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.