Nieuws | Robin Zomer mist zijn vader en schrijft een supermooi vaderdaglied. 'Hij was trots op me'
6 juni 2024 · 18:50
Update: 28 november 2024 · 15:26
“Ik mis je pap. Ik denk aan jou in stilte.” Op de bekende melodie van ‘The Sound of Silence’ schreef Robin Zomer samen met Bart Maessen een eigen liedtekst over het gemis van zijn vader. ‘Ik mis je’ sprak Robin over zijn rouw.
“Mijn vader is negen jaar lang ziek geweest voor hij vorig jaar overleed aan prostaatkanker. Zijn ziekte heeft onze band hechter gemaakt, omdat we de noodzaak voelden de diepere thema’s met elkaar te bespreken.”
'Zijn ziekte heeft onze band hechter gemaakt'
Samen met zijn vader maakte Robin zelfs nog een paar reizen die op zijn vaders bucketlist stonden, waaronder een reis naar IJsland en een roadtrip naar Portugal.
“Al in de periode van zijn ziekte schreef ik nummers over de situatie en de angst om mijn vader te verliezen. Dan zat ik huilend op mijn zolderkamer. Het hielp me om mijn gevoelens van me af te schrijven. Zo uit zich ook nu de rouw om mijn vader, in het schrijven van muziek, samen met mijn beste vriend Bart die hem ook goed gekend heeft. Het troost me om te weten dat mijn vader trots was op mijn muziek. Hij stimuleerde me altijd om mijn dromen na te jagen.”
'Mijn vader stimuleerde me om mijn dromen na te jagen'
“Uit het oog maar nooit meer uit mijn hart. Ik denk aan jou en zeker deze dag,” zingt Robin in het filmpje dat vanmorgen online kwam. Het is bijna een jaar geleden dat zijn vader overleed. “Volgende week gaan mijn moeder, ik, mijn broer en mijn schoonzus naar Frankrijk om mijn vaders as op zijn sterfdag of Vaderdag uit te strooien. Het wordt denk ik een zware, maar ook mooie dag.”
Het lied dat de muzikanten speciaal voor Vaderdag schreven is inmiddels al vaak beluisterd. “Ik vind het mooi dat het lied mensen raakt, al hebben Bart en ik het niet met die insteek geschreven. De tekst verwoordt puur wat ik tegen mijn vader zou willen zeggen.” Hij zingt: “Jij bent weg en ik krijg je nooit meer terug. En de dag die speciaal voor jou was, wordt nooit meer wat het was.”
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Meest gelezen
- Het broertje van Daphne en Nina verongelukt op de zorgboerderij: 'Mijn vader zei dat er iets verschrikkelijks was gebeurd'
In de uitzending van 'Ik mis je'
Het broertje van Daphne en Nina verongelukt op de zorgboerderij: 'Mijn vader zei dat er iets verschrikkelijks was gebeurd'
- Job Knoester in De Kist: 'De dag na het afscheid van ons zoontje ging ik weer aan het werk'
Fragment gemist
Job Knoester in De Kist: 'De dag na het afscheid van ons zoontje ging ik weer aan het werk'
- Gerda verloor haar zoon: ‘Ik was altijd bang dat dit zou gebeuren…’
Gerda verloor haar zoon: ‘Ik was altijd bang dat dit zou gebeuren…’
Lees ook
- Barry Atsma verloor zijn broer Rimmert aan corona
'Dankzij hem leg ik makkelijk contact en oordeel ik niet zo snel'
Barry Atsma verloor zijn broer Rimmert aan corona
- Gerda verloor haar zoon: ‘Ik was altijd bang dat dit zou gebeuren…’
Gerda verloor haar zoon: ‘Ik was altijd bang dat dit zou gebeuren…’
- Daphne Deckers in De Kist: ‘Ik voelde mijn vader door me heengaan toen hij stierf’
Fragment gemist
Daphne Deckers in De Kist: ‘Ik voelde mijn vader door me heengaan toen hij stierf’