‘Kaarsje’ – Gedicht over verlies van een klasgenoot
28 november 2017 · 00:21
Update: 5 februari 2025 · 11:07
Een gedicht van Bette Westra over het overlijden van een klasgenoot.
Ik mis mijn klasgenoot
Als een kind overlijdt, raakt dat ook de klas waar hij of zij in zat. De kinderen kunnen er in de war of verdrietig om zijn. Bette Westra schetst in dit gedicht een klas waarin iemand mist. Er staat een foto en een kaarsje op het tafeltje waar hun klasgenoot altijd zat. Misschien kan dit gedicht of deze kinderboeken jou helpen om verlies op jonge leeftijd bespreekbaar te maken.
Kaarsje
Niets
Is triester
dan jouw tafel
naast de mijne,
net als toen.
Met je foto
naast je schriften,
met een kaarsje
naast je stiften,
en de juf,
die op een dag
vergeet
het kaarsje
aan te doen
Bette Westra
Disclaimer
Dit gedicht is met toestemming van uitgeverij J.H. Gottmer / H.J.W. Becht BV overgenomen uit de bundel Doodgewoon van Bette Westera (tekst) en Sylvia Weve (illustraties). Kopiëren, verspreiden en elk ander gebruik van deze inhoud is niet toegestaan zonder toestemming van de uitgever.
Meest gelezen
- Gerda verloor haar zoon: ‘Ik was altijd bang dat dit zou gebeuren…’
Gerda verloor haar zoon: ‘Ik was altijd bang dat dit zou gebeuren…’
- Wilmas zoon had een progressieve zenuwaandoening: ‘Ik was opgelucht dat hij uit zijn lijden verlost was’
Wilmas zoon had een progressieve zenuwaandoening: ‘Ik was opgelucht dat hij uit zijn lijden verlost was’
- Het broertje van Daphne en Nina verongelukt op de zorgboerderij: 'Mijn vader zei dat er iets verschrikkelijks was gebeurd'
In de uitzending van 'Ik mis je'
Het broertje van Daphne en Nina verongelukt op de zorgboerderij: 'Mijn vader zei dat er iets verschrikkelijks was gebeurd'
Lees ook
- Wilmas zoon had een progressieve zenuwaandoening: ‘Ik was opgelucht dat hij uit zijn lijden verlost was’
Wilmas zoon had een progressieve zenuwaandoening: ‘Ik was opgelucht dat hij uit zijn lijden verlost was’
- Nowhere Man: ‘Toen hij wegviel, was het alsof ik een deel van de werkelijkheid niet meer zag’
Jan Willen den Bok en Jaap van Heusden over hun vriend Rob
Nowhere Man: ‘Toen hij wegviel, was het alsof ik een deel van de werkelijkheid niet meer zag’
- Martin Sitalsing in De Kist: ‘We stonden onvoldoende stil bij het verdriet om mijn broer’
Martin Sitalsing in EO-programma De Kist
Martin Sitalsing in De Kist: ‘We stonden onvoldoende stil bij het verdriet om mijn broer’