
Steek een kaarsje aan voor Marijke van Weel
'Haar fiets was gevonden. Maar mijn moeder zelf niet'
Leestijd: 2 min
Na de grootschalige zoekactie van gisteren in en rond de Dordtse Kil maakt de politie bekend dat een voet die in januari in een schoen werd gevonden, van de vermiste Marijke van Weel is. Zij wordt sinds maart 2024 vermist.
In de nacht van 27 op 28 maart 2024 verdwijnt de 75-jarige Marijke van Weel. Alleen haar fiets wordt teruggevonden, bij een bankje aan de oever van de rivier. “Mijn man belde en vertelde met een bibberend stemmetje dat de politie aan de deur stond,” vertelt haar dochter Ingrid aan EO-presentator Marleen Stelling in de podcast Verdwenen. “Ze wilden het huis van mijn moeder in, omdat haar fiets was gevonden. Maar mijn moeder zelf niet. Ze waren al uren naar haar op zoek.”
De zoektocht komt snel op gang. Helikopters, brandweer, hondenteams, onderwaterdrones en het gespecialiseerde vrijwilligersteam DOK worden ingezet. Toch blijft lange tijd onduidelijk wat er met Marijke is gebeurd. Een deurbelcamera vlak bij de vindplaats van haar fiets geeft mogelijk een aanwijzing. “We hebben beelden gezien van een silhouet dat voorbijraast,” vertelt haar zoon Edwin. “Het is heel aannemelijk dat zij dat geweest is. Die fietser is richting het water gegaan, maar niet meer teruggekeerd.”
De weergave van Spotify vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Lange tijd blijft het stil. Behalve haar fiets wordt er niets van Marijke teruggevonden. Tot nu. Er wordt een schoen gevonden, met daarin de voet van Marijke. Een aangrijpende vondst, en opnieuw groot verdriet voor iedereen die van haar houdt.
Samen een lichtje voor Marijke
Als iemand vermist raakt, stopt het wachten nooit echt. De vondst van Marijkes voet brengt verdrietige duidelijkheid, maar werpt ook nieuwe vragen op. Wil jij meedoen? Steek dan een online kaarsje aan voor Marijke. En voor haar kinderen en iedereen die van haar houdt.
Wil je dat we artikelen en programma’s over rouw, de dood en verder leven kunnen blijven maken? Samen leren we leven met verlies; ga naar meer.eo.nl/rouw en steun ons met een donatie.





