
Ivana’s vriend David kwam om bij een brand: ‘Dit is onmogelijk te verkroppen’
14 februari 2025 · 13:19| Leestijd:3 min
Update: 15 februari 2025 · 19:31
Bij Davids graf klinkt zachtjes het lied ‘Blackbird’ van The Beatles, de lievelingsmuziek van ‘Daaf’. Zijn muzieksmaak en interesses waren heel anders dan die van Ivana, en toch ontstond er een diepe vriendschap, totdat het ondenkbare gebeurde: David kwam om bij een brand.
“Onze interesses liepen nogal uiteen,” vertelt Ivana bij Davids graf aan presentatrice Marleen Stelling in het EO-programma Ik mis je. Tijdens een filmavondje mochten ze om de beurt een film kiezen. Zij koos dan voor een romantische comedy, en hij voor een film over zijn favoriete band. “Daardoor werd ik ook een Beatles-expert,” lacht Ivana bij de warme herinnering.
Daaf kon zo goed in woorden uitdrukken hoeveel hij van je hield
De twee ontmoetten elkaar in een kroeg. “Hij moet wel gedacht hebben: wat is dit voor meid? Ik was heel girlie, op mijn hakken en in mijn jurkje, en die kroeg was een alternatief muziekcafé.” Er gebeurde iets onverklaarbaars. “Ik kende hem niet, maar vanaf het moment dat we met elkaar spraken, werden we een soort eenheid. We vonden elkaar heel leuk en wilden meer. Dat was wel duidelijk. Maar dat gebeurde niet.”
Meer persoonlijke verhalen over gemis en rouw lezen?
Word lid van ons gratis tweewekelijkse Ik mis je- nieuwsbrief.
Lees onze privacyverklaring.
Daaf kon zo goed in woorden uitdrukken hoeveel hij van je hield. De dingen die hij zei, had toen nog nooit iemand tegen mij gezegd."
Brandstichting
Op de avond voordat David overlijdt, appt hij of ze elkaar weer kunnen zien. “Hij woonde in een studentenflat. Een bewoner op de begane grond heeft brandgesticht in haar appartement voor verzekeringsgeld. Er ontstond een explosie. Vanaf toen ging alles mis. David kwam om in die brand. Het is onmogelijk om dat te verkroppen.”
- Ivana's beste vriend (27) komt om in een brand: 'Ik praatte mezelf aan dat ik zijn dood kon voorkomen'
Ivana's beste vriend (27) komt om in een brand: 'Ik praatte mezelf aan dat ik zijn dood kon voorkomen'
De volgende dag gaat Ivana nietsvermoedend aan het werk. Als ze hem een appje terugstuurt, valt het haar op dat het berichtje niet aankomt. Pas een paar uur later verschijnen er twee vinkjes in het app-gesprek. Ivana is opgelucht. Maar dan krijgt ze een bericht van Davids broertje: slecht nieuws, David is overleden. “Hoe kon ik die dag gewerkt hebben en geen idee hebben gehad dat een stukje verderop het zwartste scenario zich afspeelde? Dat kon Daaf niet zijn. Dat mocht niet.”
Bekijk hieronder de hele uitzending van Ik mis je. Ivana's verhaal begint na vijf minuten. Ivana's verhaal werd eerder uitgezonden op 12 april 2024.
Meest gelezen
- ‘Ga ik dood?’ vraagt Mira (22). ‘Please, je moet vechten,’ zegt de arts
‘Ga ik dood?’ vraagt Mira (22). ‘Please, je moet vechten,’ zegt de arts
- Vijf uitspraken die rouwenden liever niet horen – en wat wél helpt
Wat zeg je tegen iemand die rouwt?
Vijf uitspraken die rouwenden liever niet horen – en wat wél helpt
Lees ook
- Daniëlle dacht dat ze met een gezonde baby naar huis ging: 'Hij leefde maar een paar dagen'
Gezien in Ik mis je op zaterdag 25 oktober op NPO2
Daniëlle dacht dat ze met een gezonde baby naar huis ging: 'Hij leefde maar een paar dagen'
- Samuel zwemt uit zicht en verdwijnt: ‘Ik riep nog dat hij terug moest komen’
Verdwenen – de EO-podcast, aflevering 9, Samuel Boujadi
Samuel zwemt uit zicht en verdwijnt: ‘Ik riep nog dat hij terug moest komen’
- Nathalie verloor haar zus: ‘Ze heeft alles op alles gezet om haar oudste voor de eerste keer naar school te brengen.’
Ik mis je, zaterdag 25 oktober
Nathalie verloor haar zus: ‘Ze heeft alles op alles gezet om haar oudste voor de eerste keer naar school te brengen.’
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.








