
“De wereld ligt nog steeds aan je voeten”
1 augustus 2017 · 13:03| Leestijd:2 min
Update: 5 februari 2025 · 11:29
Als Ina’s man weet dat hij binnenkort zal overlijden, geeft hij zijn vrouw tijdens hun vakantie op Madeira een mooi advies: blijf reizen. Ina: “Juist dat voorstel van hem heeft me na zijn overlijden enorm geholpen om de draad weer op te pakken.”
Reizen
Het stel had samen al veel van de wereld gezien en Ina’s man moedigde haar aan om dit te blijven doen. “Met het rugzakje vol zelfvertrouwen dat hij me heeft gegeven, durfde ik na zeven maanden zonder hem mijn eerste reis te maken”, schrijft Ina op Margriet.nl. “‘Ik leef weer,’ zei ik achteraf. Waarna nog vele reizen volgden, met vrienden, in groepen en ook alleen.”
Onverwachte wendingen
Op de website van Margriet doet Ina een oproep aan andere vrouwen die hun geliefde missen: “volg je hart en blijf niet hangen in verdriet en gemis.”
“Laat je niet leiden door beperkende gedachten en meningen”
Het leven houdt volgens haar niet op en je moet juist blijven doen wat je leuk vindt. Omdat ze naast het reizen ook structuur nodig had, is ze bijvoorbeeld vrijwilligerswerk gaan doen waarna ze een vaste aanstelling kreeg. “Zo zie je maar: het leven kan onverwachte wendingen nemen. De wereld ligt nog steeds aan je voeten, als je je niet laat leiden door beperkende gedachten en meningen, van jezelf en anderen.”
Meest gelezen
- ‘Ga ik dood?’ vraagt Mira (22). ‘Please, je moet vechten,’ zegt de arts
‘Ga ik dood?’ vraagt Mira (22). ‘Please, je moet vechten,’ zegt de arts
 - Guusje overlijdt na ongeval met vrachtwagen: ‘Ik zei gewoon gedag, zonder te weten dat het de laatste keer zou zijn’
Nieuwe aflevering Vrienden na het Leven
Guusje overlijdt na ongeval met vrachtwagen: ‘Ik zei gewoon gedag, zonder te weten dat het de laatste keer zou zijn’
 - Nicole is drager van de ziekte waaraan haar vader overleed: ‘Op jonge leeftijd moest ik al afscheid nemen’
Nicole is drager van de ziekte waaraan haar vader overleed: ‘Op jonge leeftijd moest ik al afscheid nemen’
 
Lees ook
- 'De lach van Fleur blijft voor altijd bij ons’
De dochter van Peter en Wytske krijgt onverwacht een hartstilstand
'De lach van Fleur blijft voor altijd bij ons’
 - Joost Prinsen (1942-2025) miste vaderfiguren in zijn leven
Acteur en presentator overleed op 3 november 2025
Joost Prinsen (1942-2025) miste vaderfiguren in zijn leven
 - Danaë reist af naar de jungle van Borneo - en komt niet meer terug: ‘Ze was bang dat er iets zou gebeuren’
Podcast Verdwenen, aflevering 10, Danaë Moons
Danaë reist af naar de jungle van Borneo - en komt niet meer terug: ‘Ze was bang dat er iets zou gebeuren’
 
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.






