Blog Esther | De sterfdag van Dennis: ‘Ik stel me in op een vreselijk moeilijke dag’
20 september 2021 · 14:41
Update: 5 februari 2025 · 12:04
Esther voelt zich erg emotioneel en onrustig, waar komen deze gevoelens toch vandaan? Dan beseft ze dat Dennis zijn sterfdag eraan komt. ‘ Het is negen jaar geleden. Ze zeggen dat de scherpe randjes er nu af zijn. Waarom voel ik dat niet?’
Ieder jaar overvalt het mij weer. Ik ben geprikkeld, huil om alles en het voelt alsof er een steen op mijn maag ligt.
Ieder jaar weer kom ik er pas later achter dat de sterfdatum van Dennis boven mijn hoofd hangt.
‘Als ik mij nu al zo voel, dan wordt de sterfdag helemaal moeilijk’, gaat er zoals altijd door mij heen. Dus stel ik mij wederom in op een vreselijk moeilijke dag.
Onrust
Dit jaar heb ik vrij genomen. Stel dat ik de hele dag moet huilen? Gelukkig was het geen enkel probleem en zijn mijn collega’s enorm begripvol.
Ook dit jaar voel ik weer die onrust. Ik wil deze dag niet alleen zijn. Ik wil met mensen zijn die mooie verhalen vertellen over Dennis. Weer draait mijn hoofd overuren.
Een lunch met vrienden? Herinneringen ophalen? Toch nog een keer vragen of ze langskomen bij het graf, zodat we daar met z’n allen zijn? Voor de kinderen hoeft het allemaal niet zo en al snel verdwijnen mijn plannen naar de achtergrond. Maar die onrust blijft.
Scherpe randjes
Negen jaar geleden. Ze zeggen dat de scherpe randjes eraf zijn. Waarom voel ik dat niet? Nu de kinderen ouder zijn, mijlpalen beleven en tegen moeilijkheden aanlopen, mis ik hem dubbel zo hard. Rob is de beste bonuspapa die we kunnen wensen, maar het gemis om Dennis blijft.
Om 09.03 uur brand ik een kaarsje en zet muziek van Kane op. Even vloeien de tranen, maar het lijkt wederom of de tranen allemaal al zijn opgeraakt in de dagen ervoor.
Dan komt Rob met een grote bos rode rozen en gaan we met z’n zessen uit eten. Het is weer een gezellige bende aan tafel. We lachen en ik vertel Stijn een verhaal over pasta bolognese die op Dennis zijn witte broek belandde tijdens een etentje.
Uitgeteld duik ik in bed, tevreden over deze dag. Morgen is alles weer normaal… toch?
Meest gelezen
- Coen stapt uit het leven, Charlotte zoekt haar weg vooruit
Na het verlies van Coen blijft zijn zus Charlotte achter met veel vragen. Ondanks haar verdriet probeert ze de draad weer op te pakken en het leven te omarmen.
Coen stapt uit het leven, Charlotte zoekt haar weg vooruit
- 21 jaar vocht Freek voor een volwaardig leven – tot het niet meer ging
Gevangen in je eigen lichaam
21 jaar vocht Freek voor een volwaardig leven – tot het niet meer ging
- Sanne Koopman verliest haar broertje en haar zoon: ‘Ik ging ervan uit dat ze thuis zouden komen’
Sanne Koopman uit 'Op de spoed'
Sanne Koopman verliest haar broertje en haar zoon: ‘Ik ging ervan uit dat ze thuis zouden komen’
Lees ook
- Rinke en Ron vonden elkaar door Ik mis je: 'Ik was verliefd, maar zat ook volop in de rouw'
Nieuwe liefde na verlies
Rinke en Ron vonden elkaar door Ik mis je: 'Ik was verliefd, maar zat ook volop in de rouw'
- Binnen drie dagen verliest Carla haar ouders: ‘Ik kwam twee keer te laat om afscheid te nemen’
In de uitzending
Binnen drie dagen verliest Carla haar ouders: ‘Ik kwam twee keer te laat om afscheid te nemen’
- De kist en wat hij kan vertellen - van ecokarton tot blues
Hoe nabestaanden de kist van hun dierbaren vormgaven
De kist en wat hij kan vertellen - van ecokarton tot blues
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.