Zondag 23 februari 2020, 8:55 uur op TV
16 februari 2020 · 11:00
Update: 5 februari 2025 · 15:51
Maaike van der Graaf
‘Denk je dat ik in de hemel iets met kleuren mag doen?’ Dat vraagt de moeder van Maaike van der Graaf aan haar dochter kort voor ze overlijdt. Als kleur- en stijlanalist heeft ze de gave om mensen zich mooi te laten voelen. Dat is een van de dingen die ze los moet laten als ze melanoomkanker krijgt.
Jorine Renkema
‘Je bent goed zoals je bent’, dat is wat Jorine Renkema van haar opa meekrijgt in een periode waarin ze niet goed in haar vel zit. Een les van onschatbare waarde waaraan ze nog vaak wordt herinnerd. Waar haar opa is nu hij is overleden? ‘Ik hoop dat hij bij God is en daar zit te chillen.’
Alie Groenwold en Jaap Penninga
‘Ik heb mijn knieën blauw gebeden, maar God hoort mij niet,’ zegt Bouwe, de broer van Alie Groenwold en Jaap Penninga. Het grootste deel van zijn leven lijdt hij aan manische depressies met daarin goede momenten maar ook donkere periodes. Bouwe overlijdt door zelfdoding. Hoe kijken Jaap en Alie terug op zijn leven?
Doorpraten
Ben je zelf iemand verloren door zelfdoding en wil je daarover praten? Je kunt altijd gratis bellen met het nummer 0900-0113 voor een gesprek en aan hen je vragen stellen. Je kunt daar ook terecht als je zelf te maken hebt met gedachten over zelfdoding. Ook kun je via de website www.113.nl gratis en anoniem chatten met deskundige vrijwilligers.
Deze uitzending werd eerder uitgezonden op 13 oktober 2019.
Meest gelezen
- ‘We namen afscheid van zijn leven, maar niet van Kasper zelf’
Column Jeroen van Veen - Afscheid
‘We namen afscheid van zijn leven, maar niet van Kasper zelf’
- Lars maakt een einde aan zijn leven door sextortion: ‘Het voelt een beetje als moord’
Jojanneke en de sextortiontapes - aflevering 1
Lars maakt een einde aan zijn leven door sextortion: ‘Het voelt een beetje als moord’
- Elly verloor haar man: ‘Hij sliep in met tranen over zijn wangen’
Uitzending zondag 31 augustus
Elly verloor haar man: ‘Hij sliep in met tranen over zijn wangen’
Lees ook
- Tien jaar na haar dood is Joys nog steeds de spil van haar vriendengroep
‘Tranen gelachen, onnozel gedaan en ten slotte het licht uit gedaan’
Tien jaar na haar dood is Joys nog steeds de spil van haar vriendengroep
- Inger: ‘Je hoopt dat hij ergens in een hutje zit, maar dat idee wordt in één klap weggevaagd’
Hendri de Vries, Verdwenen de podcast, aflevering 3
Inger: ‘Je hoopt dat hij ergens in een hutje zit, maar dat idee wordt in één klap weggevaagd’
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.