Video | verlangen iemand terug te zien
16 juli 2017 · 00:31
Update: 5 februari 2025 · 11:51
In deze korte film zie je een vader en dochter nemen afscheid van elkaar bij de dijk. In alle levensfases blijft de dochter op zoek naar haar vader, die uit zicht verdween op het water bij de dijk.
Vader en dochter
Father and Daughter(vader en dochter) is een korte animatiefilm van Michael Dudok de Wit uit 2000. In 2001 won dit filmpje een oscar voor ‘Beste korte animatiefilm’. Dudok de Wit deed twee jaar over het tekenen, dat hij deed met Oost-Indische inkt en houtskool. Het filmpje gaat over afscheid nemen en weer samen komen. Bekijk de film(8 min.) hieronder:
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Levensfases
In het filmpje is te zien hoe een vader en een dochter samen fietsen. De vader neemt afscheid van de dochter bij een dijk aan het water. Daarna zie je hoe de dochter steeds, met de fiets over de dijk, terug gaat naar de plek waar ze afscheid namen. Het beeld een zoektocht uit, een verlangen om elkaar weer te zien. Een zoektocht die zich in allerlei levensfases doorzet: van klein meisje tot een oude vrouw.
Waar gaat de vader heen?
Er bestaan allerlei recensies van dit filmpje. Over het algemeen wordt gesproken over een vader die zijn dochter verlaat. In het filmpje zelf wordt dit niet expliciet genoemd, er wordt niet met woorden gesproken. De filmer zelf zegt in een interview in NRC daarover: “Dat laat ik expres open. Als je hem weg zou zien roeien met een hengel of een koffer of een pistool, word je in een richting geduwd. Zelfs of hij vrijwillig gaat of dat hij weg moet, wil ik in het midden laten. Het gaat erom dat hij weggaat.”
Meest gelezen
- Yolanda en Martin verloren hun dochter Whitney (26) aan borstkanker
‘Whit, ik doe net of je op reis bent’
Yolanda en Martin verloren hun dochter Whitney (26) aan borstkanker
- Yvonne en Marianne raken bevriend op de begraafplaats: ‘Ze begreep mijn worstelingen die andere vriendinnen niet snapten’
Vriendschap uit rouw
Yvonne en Marianne raken bevriend op de begraafplaats: ‘Ze begreep mijn worstelingen die andere vriendinnen niet snapten’
Lees ook
- Thom (18) overlijdt ondanks zijn ziekte onverwachts: 'Als ouders kun je niet dieper vallen'
In de uitzending
Thom (18) overlijdt ondanks zijn ziekte onverwachts: 'Als ouders kun je niet dieper vallen'
- 'Ik mis je' zoekt: freelance schrijvers met lef en invoelingsvermogen
'Ik mis je' zoekt: freelance schrijvers met lef en invoelingsvermogen
- Blog Jurgen | 'Luna was als een koningin in haar rolstoel'
Jurgen mist zijn dochter
Blog Jurgen | 'Luna was als een koningin in haar rolstoel'