Nieuws | Marjolein van Dam over het nieuwe programma ‘Leven naast de dood’
14 mei 2024 · 15:55
Update: 16 mei 2024 · 15:22
Vandaag begint de BNNVARA-serie 'Leven naast de dood'. In de afleveringen worden ouders geportretteerd die hun kind zijn verloren. Ik mis je sprak met Marjolein van Dam (eindredacteur). Zij kwam met het idee voor deze serie.
“Mijn buurman is oncoloog in het Prinses Maxima Centrum (ziekenhuis gespecialiseerd in kinderoncologie). Iedere keer dat ik met hem sprak, vond ik het moeilijk om de dood en kinderen met elkaar te rijmen,” vertelt Marjolein. “Ik vroeg me af waarom ik daar zo krampachtig mee omging.”
Gesprek aangaan
Dit onderzoekt Marjolein door in gesprek te gaan met ouders die een kind zijn verloren. Zo komt ze tot de ontdekking dat ouders juist heel graag over hun kind willen praten. Ook merkt ze dat zij met veel uitdagingen te maken krijgen. “Je relatie, vriendschappen, de buurt, je werk, andere kinderen, etc. verandert. Dat komt nog bovenop de rouw.”
Herkenning
Met Leven naast de dood hoopt Marjolein een herkenning en steun te bieden aan ouders die hun kind zijn verloren. Ook moedigt ze mensen zonder overleden kinderen aan het programma te bekijken. “De serie helpt je namelijk om te begrijpen hoe het leven van deze ouders nooit meer hetzelfde wordt. Ik heb daar zelf tijdens het maakproces ook veel over geleerd.”
Leven naast de dood is wekelijks te zien om 21:30 uur op NPO1.
Meest gelezen
- Irene: ‘Met iedere vezel in mijn lijf wilde ik naar hem toe’
Irene: ‘Met iedere vezel in mijn lijf wilde ik naar hem toe’
- 9 Nederlandstalige liedjes voor een begrafenis – ontroerende liedjes die raken
9 Nederlandstalige liedjes voor een begrafenis – ontroerende liedjes die raken
Lees ook
- Henny’s partner overlijdt onverwachts: ‘Ik slaakte een oerkreet toen ik het nieuws hoorde’
Henny’s partner overlijdt onverwachts: ‘Ik slaakte een oerkreet toen ik het nieuws hoorde’
- Rachel Rosier: ‘Als je naar Dieuwertje keek, kwam het altijd wel weer goed’
Rachel Rosier: ‘Als je naar Dieuwertje keek, kwam het altijd wel weer goed’