Gedicht | 'Ik kan met jou lachen, terwijl je er niet meer bent'
2 mei 2023 · 00:50
Update: 19 mei 2025 · 16:47
Als zijn Marijke de diagnose uitgezaaide borstkanker krijgt, begint Ruud (70) met schrijven en dichten om zijn gedachten te delen. In 'Terwijl jij er niet meer bent' verwoordt hij hoe zijn overleden vrouw nog steeds deel is van zijn leven.
"Ik put dagelijks troost uit de gesprekken die ik met Marijke had," vertelt Ruud. "Ook een aantal jaar na haar overlijden gaat er geen dag voorbij dat ik geen brok in mijn keel krijg, moet lachen, of een beeld heb bij de ontelbare herinneringen die ik heb aan Marijke."
Gedicht: 'Terwijl jij er niet meer bent'
Ik kan met jou praten
Terwijl je er niet meer bent
Ik kan naar jou luisteren
Terwijl je er niet meer bent
Ik kan met jou lachen
Terwijl je er niet meer bent
Ik hou nog steeds van jou
Terwijl je er niet meer bent
Dat dit allemaal kan
Terwijl jij er niet meer bent…
… maakt mij een gelukkige vent
Over Ruud Vorstermans
Ruuds vrouw Marijke kreeg in 2012 de diagnose uitgezaaide borstkanker. Sindsdien schrijft hij, ook nu zijn vrouw vijf jaar overleden is. Een aantal van zijn gedichten verscheen in een bundel, waarvan de opbrengst volledig gaat naar Borstkankervereniging Nederland (BVN). Hij beheert daarnaast de door zijn vrouw opgezette Facebookgroep voor vrouwen met uitgezaaide borstkanker.
Disclaimer
Bovenstaand gedicht en afbeelding is met toestemming van Catharina overgenomen. Kopiëren, verspreiden en elk ander gebruik van deze inhoud is niet toegestaan zonder toestemming van de schrijver.
- Laatste foto | ‘Marijke was de liefde van mijn leven’
Laatste foto | ‘Marijke was de liefde van mijn leven’
- Brams dochter Rosalie (3) overleed onverwachts in haar slaap
Brams dochter Rosalie (3) overleed onverwachts in haar slaap
Meest gelezen
- Blog Bianca | Tien jaar weduwe
'Ik vraag me af of inmiddels niet alles gezegd is'
Blog Bianca | Tien jaar weduwe
- 'Mijn ene tweelingdochter was kerngezond, de ander lag met ongeneeslijke kanker in het ziekenhuis'
Annika verliest haar dochter (11)
'Mijn ene tweelingdochter was kerngezond, de ander lag met ongeneeslijke kanker in het ziekenhuis'
- ‘Uw dochter wordt niet ouder dan twee jaar’, kreeg Bettina te horen
'Liefhebben, zorgen en haar verliezen tegelijkertijd’
‘Uw dochter wordt niet ouder dan twee jaar’, kreeg Bettina te horen
Lees ook
- Marianne's man kreeg vijf herseninfarcten: ‘Soms voelde ik het verlangen dat we verlost zouden worden'
Uitzending zondag 24 augustus
Marianne's man kreeg vijf herseninfarcten: ‘Soms voelde ik het verlangen dat we verlost zouden worden'
- Steek een kaarsje aan voor Lisa (17) uit Abcoude
Abcoude is in rouw
Steek een kaarsje aan voor Lisa (17) uit Abcoude
- Blog Bianca | Tien jaar weduwe
'Ik vraag me af of inmiddels niet alles gezegd is'
Blog Bianca | Tien jaar weduwe
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.