Gratis inloggen

Doe je mee? Als je bent ingelogd, kun je reacties plaatsen en gesprekken volgen op alle sites van de EO.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

Uitgelichte afbeelding

Gedicht Catharina | 'Dan ben ik stil'

4 mei 2024 · 08:00

Update: 7 februari 2025 · 17:02

Als we de oorlogsslachtoffers herdenken, schieten woorden tekort bij wat zij hebben doorstaan. We worden er stil van. In deze stilte denken we aan hen die we nu moeten missen.

Dan ben ik stil

Als ik denk aan hen
die hebben geleden,
gestreden voor vrede
Als ik denk aan hen 
die hun leven verloren
in vervolging en oorlog
Dan heb ik geen woorden

Als ik denk aan toen
De wanhoop, de pijn
van er niet mogen zijn
Als ik denk aan toen
Hoe groot de angst, 
maar ook de moed
Wat zou ik doen?

Als ik denk aan al die levens
van hen die waren zoals wij
Alleen niet vrij 


Dan ben ik stil

en wens vrede en vrijheid
voor ieder, voor altijd

Over Catharina

Als kind is schrijven al een belangrijke verwerkingsvorm voor Catharina de Riet - Neven. Ze studeerde songwriting en werkt nu als creatief coach en muziekdocent. Op haar 35e verliest ze haar broer en soulmate Kees door een ernstig auto-ongeluk. Vlak na zijn overlijden in 2019 schrijft ze haar ervaringen op in een dagboek.

Disclaimer

Bovenstaand gedicht en afbeelding is met toestemming van Catharina overgenomen. Kopiëren, verspreiden en elk ander gebruik van deze inhoud is niet toegestaan zonder toestemming van de schrijver.

Meest gelezen

Lees ook

Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox

We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.

Lees onze privacyverklaring.