Film | Summer 1993 – zesjarig meisje verliest beide ouders
3 augustus 2017 · 00:47
Update: 5 februari 2025 · 11:26
Frida is nog maar zes jaar als haar beide ouders overlijden. Ze komt terecht bij een oom en tante op het platteland. In deze film kijk je mee met ‘deze zomer van 1993’ waarin Frida een weg moet zien te vinden in het grote verdriet over – en de heimwee naar haar ouders.
De pijn van wees zijn
Het is enorm ingrijpend voor kinderen om een vader of moeder te verliezen, laat staan beiden.
In de ontroerende film Summer 1993, zie de trailer hieronder, krijg je als kijker een inkijkje in de rouwstrijd van een zesjarige meisje wat wees is geworden. Het meisje, Frida, lijkt na de dood van haar ouders best goed terecht te komen: ze mag wonen op het avontuurlijke platteland bij haar oom, tante en kleine nichtje. Toch wordt haar jonge leven gekleurd door gemis, groeipijn en heimwee naar haar ouders.
De maker van de film, de Catalaanse regisseuse Carla Simón heeft met deze autobiografische film een aangrijpend document van haar eigen, ouderloze jeugd afgeleverd, en geeft tegelijk een treffend beeld van de pijnlijke weg van weeskinderen.
Kinderen en rouwverwerking
Kinderen en jongeren rouwen anders dan volwassenen. Hoe kun je hier als ouders of nabije mee omgaan en helpend naast een kind staan? Bekijk hier voorbeelden en tips van rouwdeskundige Daan Westerink. Of bekijk het korte filmpje ‘Praten over de dood met kinderen’ van Praktijk Bo.
Bekijk hier de trailer van Summer 1993
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Meest gelezen
- Gerda verloor haar zoon: ‘Ik was altijd bang dat dit zou gebeuren…’
Gerda verloor haar zoon: ‘Ik was altijd bang dat dit zou gebeuren…’
- Het broertje van Daphne en Nina verongelukt op de zorgboerderij: 'Mijn vader zei dat er iets verschrikkelijks was gebeurd'
In de uitzending van 'Ik mis je'
Het broertje van Daphne en Nina verongelukt op de zorgboerderij: 'Mijn vader zei dat er iets verschrikkelijks was gebeurd'
- Alicia en Stefan verliezen hun kindje: ‘Ik beloofde mijn dochter goed voor mama te zorgen’
Rouw om een kind
Alicia en Stefan verliezen hun kindje: ‘Ik beloofde mijn dochter goed voor mama te zorgen’
Lees ook
- Nowhere Man: ‘Toen hij wegviel, was het alsof ik een deel van de werkelijkheid niet meer zag’
Jan Willen den Bok en Jaap van Heusden over hun vriend Rob
Nowhere Man: ‘Toen hij wegviel, was het alsof ik een deel van de werkelijkheid niet meer zag’
- Martin Sitalsing in De Kist: ‘We stonden onvoldoende stil bij het verdriet om mijn broer’
Martin Sitalsing in EO-programma De Kist
Martin Sitalsing in De Kist: ‘We stonden onvoldoende stil bij het verdriet om mijn broer’
- Blog Monique | Nu zijn vader er niet meer is, is Matteo’s oudste broer zijn rolmodel
Blog Monique | Nu zijn vader er niet meer is, is Matteo’s oudste broer zijn rolmodel