Blog Patricia | Terug in de tijd
24 januari 2020 · 00:00
Update: 5 februari 2025 · 10:45
Wanneer Patricia het liedje ‘Ik voel me sexy als ik dans’ op de radio hoort, brengt het haar terug in de tijd. ‘Ik heb nooit meer zo licht gedanst als toen samen met Mikki.’
Dansen
Het is zaterdagochtend. Tijd voor de huishoudklusjes die afgelopen week zijn blijven liggen. Met de stofzuiger in mijn hand loop ik de trap op. De radio staat aan en de liedjes die voorbij komen, neurie ik zonder al teveel nadenken mee.
Maar dan ineens, bovenaan de trap, schrik ik op: ‘Ik voel me sexy als ik dans’, klinkt het door de speakers. Ik krijg een brok in mijn keel en vergeet wat ik wilde doen. Talloze keren hebben Mikki en ik dit nummer van Nielson samen meegezongen. De stofzuiger zet ik opzij en ga met mijn rug tegen de muur op de vloer van de gang zitten. Het liedje neemt me mee, terug in de tijd. Ik voel de handjes van Mikki geklemd in de mijne, terwijl we rondjes dansen in de woonkamer.
Verlangen
Voor heel even voel ik de lichtheid en vrolijke energie van Mikki in huis. Na de laatste klanken blijf ik nog even zitten. Ik wil het gevoel van daarnet vastgrijpen en bij me houden, maar het is weg. Het liedje is voorbij en ik ben weer terug, op de vloer in de gang, alleen. Wat overblijft is het verlangen naar de wereld met Mikki.
‘Ik heb nooit meer zo licht gedanst als toen samen met Mikki’
Ik mis het in alles wat ik doe. Onze favoriete liedjes zingen is niet meer zo fijn, en zelfs de trap loop ik anders op dan voorheen. Mijn benen voelen zwaarder en er drukt iets op mijn schouders. De onzichtbare deken van verdriet draag ik altijd met me mee. Ik heb nooit meer zo licht gedanst als toen samen met haar.
Eén bed blijft voor altijd leeg
Ik heb heimwee naar Mikki, maar ook naar de moeder die zij mij maakte. Ik mis hoe ik me voelde als we samen naar school fietsten of wandelden op straat. Soms ongeduldig of moe, maar er was geen zware deken van verdriet. Elke avond voor het naar bed gaan, maakte ik een rondje langs alle slaapkamers en spiekte even door de kier van de deur.
‘Het was niet perfect, maar wel compleet’
Alle kinderen veilig thuis in bed, maakte dat ik rustig slapen kon gaan. Het was niet perfect, maar wel compleet. Dat gevoel is weg. Nu is er altijd op de achtergrond het ‘niet pluis gevoel’. Eén bed blijft voor altijd leeg.
Ik koester het gevoel dat ik heb gekend en de moeder die Mikki mij heeft gemaakt. Ik zing nog steeds weleens met ‘onze’ liedjes mee, maar voel me nooit meer ‘sexy als ik dans’. Ik mis de wereld van Mikki in mij.
Meest gelezen
- ‘We namen afscheid van zijn leven, maar niet van Kasper zelf’
Column Jeroen van Veen - Afscheid
‘We namen afscheid van zijn leven, maar niet van Kasper zelf’
- Lars maakt een einde aan zijn leven door sextortion: ‘Het voelt een beetje als moord’
Jojanneke en de sextortiontapes - aflevering 1
Lars maakt een einde aan zijn leven door sextortion: ‘Het voelt een beetje als moord’
- Elly verloor haar man: ‘Hij sliep in met tranen over zijn wangen’
Uitzending zondag 31 augustus
Elly verloor haar man: ‘Hij sliep in met tranen over zijn wangen’
Lees ook
- Tien jaar na haar dood is Joys nog steeds de spil van haar vriendengroep
‘Tranen gelachen, onnozel gedaan en ten slotte het licht uit gedaan’
Tien jaar na haar dood is Joys nog steeds de spil van haar vriendengroep
- Inger: ‘Je hoopt dat hij ergens in een hutje zit, maar dat idee wordt in één klap weggevaagd’
Hendri de Vries, Verdwenen de podcast, aflevering 3
Inger: ‘Je hoopt dat hij ergens in een hutje zit, maar dat idee wordt in één klap weggevaagd’
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.