
De Kist met Harry de Winter
22 januari 2018 · 00:00| Leestijd:2 min
Update: 5 februari 2025 · 10:05
Verloren liefdes in de oorlog
Televisieproducent Harry de Winter is vernoemd naar de verloofde van zijn moeder, een Joodse jongeman die omkwam in een concentratiekamp. Zijn foto stond op haar nachtkastje. Ook vader De Winter verloor in de Tweede Wereldoorlog een geliefde: zijn eerste vrouw kwam hoogzwanger in Auschwitz terecht om nooit meer terug te keren. Haar portret stond op het nachtkastje aan zijn kant van het bed.
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Liever grappen maken
Ondanks de verwoestende invloed van de Holocaust op hun leven, slaagden de ouders van Harry de Winter erin om een vrolijk en opgeruimd gezin te stichten. Zijn vader maakte liever grappen over de oorlog dan de gruwelen van de kampen te benoemen. Zo bleef de dood op afstand.
Met mate
Harry de Winter, deel van de naoorlogse generatie, heeft zelf ook moeite om vrijuit over het Joodse verleden te spreken: ‘Er is een bepaalde mate van ellende die je aankunt. Als je daar overheen gaat, flip je.’
Het hele gesprek tussen Kefah Allush en Harry de Winter zien? Bekijk dan hier de aflevering van De Kist.
Meest gelezen
- Guusje overlijdt na ongeval met vrachtwagen: ‘Ik zei gewoon gedag, zonder te weten dat het de laatste keer zou zijn’
Nieuwe aflevering Vrienden na het Leven
Guusje overlijdt na ongeval met vrachtwagen: ‘Ik zei gewoon gedag, zonder te weten dat het de laatste keer zou zijn’
- Vera (10) zei het vroeger al: ‘Later word ik hemelmeisje’
Vera (10) zei het vroeger al: ‘Later word ik hemelmeisje’
- Nicole is drager van de ziekte waaraan haar vader overleed: ‘Op jonge leeftijd moest ik al afscheid nemen’
Nicole is drager van de ziekte waaraan haar vader overleed: ‘Op jonge leeftijd moest ik al afscheid nemen’
Lees ook
- Irene's moeder wist dat ze zou sterven, maar bleef drie jaar lang het leven vieren
Irene's moeder wist dat ze zou sterven, maar bleef drie jaar lang het leven vieren
- Aura’s vader overleed in de DSM-ramp van ’75: ‘Waarschijnlijk ligt er niks in zijn kist’
Nieuwe EO-documentaire De ochtend van ‘75
Aura’s vader overleed in de DSM-ramp van ’75: ‘Waarschijnlijk ligt er niks in zijn kist’
- Vera (10) zei het vroeger al: ‘Later word ik hemelmeisje’
Vera (10) zei het vroeger al: ‘Later word ik hemelmeisje’




