Jaqueline verliest haar zoon (19): 'De lockdown was voor Dennis te veel'
10 september 2022 · 00:24
Update: 17 augustus 2023 · 16:47
Op deze Wereld Suïcide Preventie Dag staan we stil bij zelfdoding. Onterecht vaak het 'zelfgekozen' einde genoemd: het is een manier om een ondraaglijke situatie te stoppen, als diegene geen andere uitweg meer ziet. Jaqueline denkt op deze dag aan haar zoon Dennis.
"De lockdownperiode was Dennis te veel," vertelt Jaqueline. "Hij moest thuis leren, maar het ging niet. Met zijn autisme was hij gebaad bij structuur en regelmaat. Dat ontbrak in de coronatijd helemaal."
Depressiever
Door het thuiszitten en de verveling wordt Dennis steeds depressiever. Dat uit zich op een gegeven moment ook in agressie. “Hij ging schreeuwen of met dingen gooien. Ja, dat was moeilijk”, vertelt Jacqueline met een diepe zucht .
“Het werd zo lastig in huis, met de andere kinderen, dat hij zelf aangaf dat hij hulp nodig had. En toen zijn we in de mallemolen van de ggz belandt. Van de ene instelling kwam hij in de andere en elke keer moest hij opnieuw zijn verhaal doen.”
Zelfdodingsgedachten
Dennis praat steeds vaker over zelfdodingsgedachten en Jaqueline maakt zich zorgen. "Maar je hoort ook altijd dat mensen erover praten en het niet doen."
Dan komt een afschuwelijke telefoontje: Dennis heeft een einde aan zijn leven gemaakt. "Ik zakte door mijn knieën en schreeuwde: Kom hier, kom hier!" vertelt Jacqueline huilend. "Het hoort gewoon niet dat ik als moeder mijn zoon overleef. En zeker niet zo."
Jaqueline's vertelt haar hele verhaal in Crux
113
Denk je aan zelfdoding of maak je je zorgen om iemand? Praten over zelfdoding helpt en kan anoniem via www.113.nl of telefonisch op 113 of 0800-0113.
- Mieke verliest haar dochter: ‘Op dat moment wist ik: er is helemaal geen diploma-uitreiking’
Mieke verliest haar dochter: ‘Op dat moment wist ik: er is helemaal geen diploma-uitreiking’
Meest gelezen
- Tien jaar na haar dood is Joys nog steeds de spil van haar vriendengroep
‘Tranen gelachen, onnozel gedaan en ten slotte het licht uit gedaan’
Tien jaar na haar dood is Joys nog steeds de spil van haar vriendengroep
- Hans Groot verloor zijn vrouw in Mexico: ‘Toen ik bij het ziekenhuis kwam, werd ik tegengehouden’
Hans Groot verloor zijn vrouw in Mexico: ‘Toen ik bij het ziekenhuis kwam, werd ik tegengehouden’
- Blog Bianca | Wat als ik nóg een afscheid moet overleven?
'Ik zag mijn angst werkelijkheid worden toen Yune flauwviel'
Blog Bianca | Wat als ik nóg een afscheid moet overleven?
Lees ook
- Raven van Dorst: ‘Mijn oma snapte waarom ik was zoals ik was’
Gezien in De Kist
Raven van Dorst: ‘Mijn oma snapte waarom ik was zoals ik was’
- Blog Bianca | Wat als ik nóg een afscheid moet overleven?
'Ik zag mijn angst werkelijkheid worden toen Yune flauwviel'
Blog Bianca | Wat als ik nóg een afscheid moet overleven?
- Ellen van der Veer over haar vader Arie: 'Toen stierf papa en ik had geen lied'
Ellen van der Veer over haar vader Arie: 'Toen stierf papa en ik had geen lied'
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.