
Zaterdag 9 oktober 2021, 19:15 uur op TV
3 oktober 2021 · 15:00| Leestijd:2 min
Update: 5 februari 2025 · 11:58
Thamar, Sharon en Sarah Blokhuis
Julia, de jongste zus van Thamar, Sharon en Sarah Blokhuis, krijgt een onschuldig lijkende oogontsteking. Maar binnen korte tijd belandt ze in het ziekenhuis, waar gevochten wordt voor haar leven. Ze blijkt een zeldzame auto-immuunziekte te hebben, waaraan ze binnen vier dagen overlijdt. Sharon: ‘Ik heb tot het laatste moment gedacht: ze komt hier op de een of andere manier wel weer uit. Maar ik heb mijn zus zien overlijden en dat is een trauma.’ Hoe blikken de zussen hierop terug?
Jan van de Gracht
‘Mijn zusje Evelina bracht me stiekem een filterzakje met een beetje aardappels, wat groente en een klein stukje vlees,’ vertelt Jan van de Gracht. Als Jan als tiener noodgedwongen op straat leeft, zorgt Evelina dat hij wat te eten heeft. Ze is dan zelf nog een kind. In 2008 overlijdt ze aan kanker. In Jans hart blijft zij altijd levend door de mooie herinneringen.
Thekla Both-van Velden
‘Mijn zus Jolanda kon moeilijk over haar afscheid praten. Ze wilde er niet aan,’ vertelt Thekla Both-van Velden. De band tussen de twee zussen is heel sterk. Ze doen alles samen. Dan blijkt Jolanda een hersentumor te hebben. Hoewel het nu al drie jaar geleden is dat ze overleed, mist Thekla haar zus meer en meer. Gelukkig vindt ze steun en troost bij haar familie.
Meest gelezen
- ‘Ga ik dood?’ vraagt Mira (22). ‘Please, je moet vechten,’ zegt de arts
‘Ga ik dood?’ vraagt Mira (22). ‘Please, je moet vechten,’ zegt de arts
 - Guusje overlijdt na ongeval met vrachtwagen: ‘Ik zei gewoon gedag, zonder te weten dat het de laatste keer zou zijn’
Nieuwe aflevering Vrienden na het Leven
Guusje overlijdt na ongeval met vrachtwagen: ‘Ik zei gewoon gedag, zonder te weten dat het de laatste keer zou zijn’
 - Nicole is drager van de ziekte waaraan haar vader overleed: ‘Op jonge leeftijd moest ik al afscheid nemen’
Nicole is drager van de ziekte waaraan haar vader overleed: ‘Op jonge leeftijd moest ik al afscheid nemen’
 
Lees ook
- Joost Prinsen (1942-2025) miste vaderfiguren in zijn leven
Acteur en presentator overleed op 3 november 2025
Joost Prinsen (1942-2025) miste vaderfiguren in zijn leven
 - Danaë reist af naar de jungle van Borneo - en komt niet meer terug: ‘Ze was bang dat er iets zou gebeuren’
Podcast Verdwenen, aflevering 10, Danaë Moons
Danaë reist af naar de jungle van Borneo - en komt niet meer terug: ‘Ze was bang dat er iets zou gebeuren’
 
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.







