Zaterdag 3 november 2018, 18:35 uur op TV
28 oktober 2018 · 15:00| Leestijd:2 min
Update: 5 februari 2025 · 15:46
Jorine Renkema
‘Je bent goed zoals je bent’, dat is wat Jorine Renkema van haar opa meekrijgt in een periode waarin ze niet goed in haar vel zit. Een les van onschatbare waarde waaraan ze nog vaak wordt herinnerd. Waar haar opa is nu hij is overleden? ‘Ik hoop dat hij bij God is en daar zit te chillen.’
Mariati Hollander
Het wordt geen traditionele uitvaart als de vader van Mariati Hollander sterft. Als hij een hersentumor krijgt, werkt hij mee aan wetenschappelijk kankeronderzoek. Daarom beslist hij om zijn lichaam ter beschikking te stellen aan de wetenschap. Daar is Mariati heel trots op, maar er is ook een keerzijde.
Max van der Kwaak
Max van der Kwaak maakt het graf schoon van zijn ouders die meer dan dertig jaar geleden overleden. Met dankbaarheid kijkt hij terug op het mooie gezin met acht kinderen. Zijn vader en moeder hadden het goed met elkaar en als zijn moeder plotseling overlijdt, komt zijn vader dat verlies niet meer te boven.
Ingrid Bakker
Ingrid Bakker verliest op 25-jarige leeftijd haar moeder. Inmiddels is ze net zo oud als haar moeder was toen ze borstkanker kreeg. Deze wetenschap maakt dat ze het leven ‘opzuigt als een spons’.
Meest gelezen
- ‘Haar kamertje was mooi en af. Maar het bleef leeg.’
Uitzending zaterdag 4 oktober om 18.25 uur op NPO2
‘Haar kamertje was mooi en af. Maar het bleef leeg.’
- Je achternaam na het verlies van je partner: ‘Mijn meisjesnaam past bij mijn ‘nieuwe’ ik’
Drie vrouwen over de impact van hun naamkeuze na het verlies van hun partner
Je achternaam na het verlies van je partner: ‘Mijn meisjesnaam past bij mijn ‘nieuwe’ ik’
- Vijf uitspraken die rouwenden liever niet horen – en wat wél helpt
Wat zeg je tegen iemand die rouwt?
Vijf uitspraken die rouwenden liever niet horen – en wat wél helpt
Lees ook
- Karin over de verdwijning van moeder Riek: ‘Iedereen in Enkhuizen denkt dat ze onder de Afsluitdijk ligt’
Verdwenen – de podcast, aflevering 8
Karin over de verdwijning van moeder Riek: ‘Iedereen in Enkhuizen denkt dat ze onder de Afsluitdijk ligt’
- ‘Rouwen voelt als opnieuw leren ademen’
Maya wordt getroost door Taylors Swifts muziek: driejarige Ronan wordt vereeuwigd in nummer
‘Rouwen voelt als opnieuw leren ademen’
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.