Film over rouwproces van een vader: Collateral Beauty
10 januari 2017 · 00:41
Update: 5 februari 2025 · 12:02
Collateral Beauty is een film over het rouwproces van een vader die na het overlijden van zijn zesjarige dochtertje helemaal aan de grond zit. De vader, gespeeld door Will Smith, ontdekt dat het schrijven van brieven hem helpt.
Howard (Will Smith) is een succesvol reclameman uit New York maar na het overlijden van zijn zesjarige dochter zit hij totaal in de put. In de film Collateral Beauty krijg je een inkijkje in zijn rouwproces. In het verhaal proberen collega’s hem uit de depressie te krijgen. Ze ontdekken dat hij brieven schrijft naar ‘Dood’, ‘Liefde’ en naar ‘Tijd’.
Verwerking en genezing
Omdat het bedrijf verliezen lijdt door zijn depressie, maken zijn collega’s een plan om hem geestelijk ongeschikt te laten verklaren en zorgen er voor dat dood, liefde en tijd tot leven komen en beginnen te praten met Howard. Dit heeft onverwachte resultaten want door de gesprekken begint een proces van genezing en verwerking.
De film is aangrijpend om te zien, maar ook hoopvol en lijkt te willen zeggen: zelfs in de meest donkere momenten van verlies en rouw, kunnen er kleine wonderlijke momenten van troost en genezing zijn. Collateral Beauty betekent in het Nederlands zoiets als Onverwachte Schoonheid.
Verlies Will Smith eigen vader
Tijdens de filmopnames van Collateral Beauty hoorde Will Smith dat zijn vader terminale kanker had en nog maar 6 weken te leven zou hebben.
‘Voor mij waren de thema’s in deze film persoonlijk diep invoelbaar. Acteren dat ik verdrietig was, was geen acteren maar het echte leven.’ vertelt Will Smith in een Amerikaanse talkshow (die je hieronder kunt bekijken). Zijn vader, Willard Carroll Smith, heeft uiteindelijk nog langer dan 6 weken geleefd, maar overleed afgelopen november.
- Op dit moment is de film nog in veel steden te zien.
Trailer Collateral Beauty
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Will Smith vertelt over verlies eigen vader
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Meest gelezen
- Coen stapt uit het leven, Charlotte zoekt haar weg vooruit
Na het verlies van Coen blijft zijn zus Charlotte achter met veel vragen. Ondanks haar verdriet probeert ze de draad weer op te pakken en het leven te omarmen.
Coen stapt uit het leven, Charlotte zoekt haar weg vooruit
- 21 jaar vocht Freek voor een volwaardig leven – tot het niet meer ging
Gevangen in je eigen lichaam
21 jaar vocht Freek voor een volwaardig leven – tot het niet meer ging
- Sanne Koopman verliest haar broertje en haar zoon: ‘Ik ging ervan uit dat ze thuis zouden komen’
Sanne Koopman uit 'Op de spoed'
Sanne Koopman verliest haar broertje en haar zoon: ‘Ik ging ervan uit dat ze thuis zouden komen’
Lees ook
- Binnen drie dagen verliest Carla haar ouders: ‘Ik kwam twee keer te laat om afscheid te nemen’
In de uitzending
Binnen drie dagen verliest Carla haar ouders: ‘Ik kwam twee keer te laat om afscheid te nemen’
- De kist en wat hij kan vertellen - van ecokarton tot blues
Hoe nabestaanden de kist van hun dierbaren vormgaven
De kist en wat hij kan vertellen - van ecokarton tot blues
- Blog Bianca | 'Wat ik het meest mis, is niet wat mensen denken'
Blog Bianca | 'Wat ik het meest mis, is niet wat mensen denken'
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.