Film over rouwproces van een vader: Collateral Beauty
10 januari 2017 · 00:41
Update: 5 februari 2025 · 12:02
Collateral Beauty is een film over het rouwproces van een vader die na het overlijden van zijn zesjarige dochtertje helemaal aan de grond zit. De vader, gespeeld door Will Smith, ontdekt dat het schrijven van brieven hem helpt.
Howard (Will Smith) is een succesvol reclameman uit New York maar na het overlijden van zijn zesjarige dochter zit hij totaal in de put. In de film Collateral Beauty krijg je een inkijkje in zijn rouwproces. In het verhaal proberen collega’s hem uit de depressie te krijgen. Ze ontdekken dat hij brieven schrijft naar ‘Dood’, ‘Liefde’ en naar ‘Tijd’.
Verwerking en genezing
Omdat het bedrijf verliezen lijdt door zijn depressie, maken zijn collega’s een plan om hem geestelijk ongeschikt te laten verklaren en zorgen er voor dat dood, liefde en tijd tot leven komen en beginnen te praten met Howard. Dit heeft onverwachte resultaten want door de gesprekken begint een proces van genezing en verwerking.
De film is aangrijpend om te zien, maar ook hoopvol en lijkt te willen zeggen: zelfs in de meest donkere momenten van verlies en rouw, kunnen er kleine wonderlijke momenten van troost en genezing zijn. Collateral Beauty betekent in het Nederlands zoiets als Onverwachte Schoonheid.
Verlies Will Smith eigen vader
Tijdens de filmopnames van Collateral Beauty hoorde Will Smith dat zijn vader terminale kanker had en nog maar 6 weken te leven zou hebben.
‘Voor mij waren de thema’s in deze film persoonlijk diep invoelbaar. Acteren dat ik verdrietig was, was geen acteren maar het echte leven.’ vertelt Will Smith in een Amerikaanse talkshow (die je hieronder kunt bekijken). Zijn vader, Willard Carroll Smith, heeft uiteindelijk nog langer dan 6 weken geleefd, maar overleed afgelopen november.
- Op dit moment is de film nog in veel steden te zien.
Trailer Collateral Beauty
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Will Smith vertelt over verlies eigen vader
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Meest gelezen
- Gerda verloor haar zoon: ‘Ik was altijd bang dat dit zou gebeuren…’
Gerda verloor haar zoon: ‘Ik was altijd bang dat dit zou gebeuren…’
- Het broertje van Daphne en Nina verongelukt op de zorgboerderij: 'Mijn vader zei dat er iets verschrikkelijks was gebeurd'
In de uitzending van 'Ik mis je'
Het broertje van Daphne en Nina verongelukt op de zorgboerderij: 'Mijn vader zei dat er iets verschrikkelijks was gebeurd'
- Alicia en Stefan verliezen hun kindje: ‘Ik beloofde mijn dochter goed voor mama te zorgen’
Rouw om een kind
Alicia en Stefan verliezen hun kindje: ‘Ik beloofde mijn dochter goed voor mama te zorgen’
Lees ook
- Nowhere Man: ‘Toen hij wegviel, was het alsof ik een deel van de werkelijkheid niet meer zag’
Jan Willen den Bok en Jaap van Heusden over hun vriend Rob
Nowhere Man: ‘Toen hij wegviel, was het alsof ik een deel van de werkelijkheid niet meer zag’
- Martin Sitalsing in De Kist: ‘We stonden onvoldoende stil bij het verdriet om mijn broer’
Martin Sitalsing in EO-programma De Kist
Martin Sitalsing in De Kist: ‘We stonden onvoldoende stil bij het verdriet om mijn broer’
- Blog Monique | Nu zijn vader er niet meer is, is Matteo’s oudste broer zijn rolmodel
Blog Monique | Nu zijn vader er niet meer is, is Matteo’s oudste broer zijn rolmodel