Een doos vol herinneringen
29 juli 2017 · 00:48
Update: 5 februari 2025 · 11:41
Herinneringen blijven over wanneer iemand overlijdt. Dat kunnen momenten zijn in je gedachten, maar ook tastbare dingen. Hoe houd je die bij je? Hieronder lees je twee bijzondere manieren om de waardevolle herinneringen aan je dierbare te bewaren.
Herinneringsdozen
Om de herinnering aan een nabestaande blijvend te houden, maakt Nathalie van der Wal herinneringskisten. Opvallend is dat mensen soms jaren na het overlijden van een dierbare naar Nathalie komen met de vraag of ze een memoriebox voor hen kan maken.
“Ik merk dat ze bij mij zich weer even kunnen laten gaan.”
“In hun omgeving kennen ze het verhaal, hun verdriet, en willen ze hun naasten niet vervelen om er weer over te praten”, concludeert Nathalie. “Ik merk dat ze bij mij zich weer even kunnen laten gaan. Dat is voor mij echt een meerwaarde bij het maken van de herinneringskisten.” Nathalie maakt de herinneringsdozen individueel en worden daardoor heel persoonlijk.
Theepot
Dat ieders levensverhaal uniek is, begrijpt ook Bregje Weterings maar al te goed. Van oud servies maakt ze sieraden zodat het sieraden met herinneringen worden. Bregje vertelt: “Een vriendin van me had de deksel van haar theepot kapot laten vallen. De theepot was een erfstuk van haar oma. Ik kreeg de theepot en heb voor haar, haar zus én haar tante een sieraad gemaakt. Op die manier dragen ze allemaal oma met zich mee.”
Hoe bewaar jij jouw herinneringen? Laat het weten in een reactie hieronder.
Meest gelezen
- Coen stapt uit het leven, Charlotte zoekt haar weg vooruit
Na het verlies van Coen blijft zijn zus Charlotte achter met veel vragen. Ondanks haar verdriet probeert ze de draad weer op te pakken en het leven te omarmen.
Coen stapt uit het leven, Charlotte zoekt haar weg vooruit
- 21 jaar vocht Freek voor een volwaardig leven – tot het niet meer ging
Gevangen in je eigen lichaam
21 jaar vocht Freek voor een volwaardig leven – tot het niet meer ging
- Sanne Koopman verliest haar broertje en haar zoon: ‘Ik ging ervan uit dat ze thuis zouden komen’
Sanne Koopman uit 'Op de spoed'
Sanne Koopman verliest haar broertje en haar zoon: ‘Ik ging ervan uit dat ze thuis zouden komen’
Lees ook
- Binnen drie dagen verliest Carla haar ouders: ‘Ik kwam twee keer te laat om afscheid te nemen’
In de uitzending
Binnen drie dagen verliest Carla haar ouders: ‘Ik kwam twee keer te laat om afscheid te nemen’
- De kist en wat hij kan vertellen - van ecokarton tot blues
Hoe nabestaanden de kist van hun dierbaren vormgaven
De kist en wat hij kan vertellen - van ecokarton tot blues
- Blog Bianca | 'Wat ik het meest mis, is niet wat mensen denken'
Blog Bianca | 'Wat ik het meest mis, is niet wat mensen denken'
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.