Dagboek Catharina #13 | Samen in de afgrond staren
19 augustus 2022 · 06:00
Update: 25 november 2022 · 10:06
Na het overlijden van haar broer Kees krijgt Catharina soms goedbedoelde, pijnlijke reacties. Maar hoe ga je dan wel om met iemand die in een diep dal zit? Catharina denkt aan een column die Kees haar ooit stuurde.
Maart 2020 - ‘Positief vooruit blijven kijken!’ of ‘probeer je te richten op wat je nog wél hebt’… Ik leer het mensen niet kwalijk te nemen. De goedbedoelde, pijnlijke reacties. Want ze zijn wel goed bedoeld.
En ook ik voel het onvermogen woorden te vinden die je kunt zeggen tegen iemand die lijdt. We willen zo graag opbeuren, oplossingen bieden, positief zijn, iemand de zon weer laten zien.
Bouwlamp
Maar als ik me zo in het donker bevind, kan ik de bouwlamp waarmee je in mijn ogen schijnt niet verdragen. De deur op een kier is al heel wat, een streepje licht dat nu en dan naar binnenvalt als je bij me komt.
Ik denk ineens weer aan een column die ik ooit las over medeleven bij depressie. Uitgerekend Kees gaf die aan me toen ik in zo’n dal verkeerde. ‘Samen in de afgrond staren’ stond erboven. En ik voelde me begrepen.
Samen
Ik heb tijd nodig om in deze afgrond te staren. En ik vind het fijn als ik dat niet alleen hoef te doen. Dat is soms al een streepje licht; het feit dat iemand binnenkomt in het donker in plaats van je naar buiten sleurt.
Zal ik een arm om je heen
Zal ik even je hand
Zal ik met je mee
Zal ik een bos bloemen
Zal ik zwijgen of praten
Zal ik een glas water
Zal ik vragen of laten
Nu jij niet anders kan
Dan je maar overgeven
Zou ik niets anders willen
Dan het soms overnemen
(Merel Morre)
Dagboek Catharina #14 | 'Deze dag is zwaarder en intenser dan de begrafenis'
Dagboek Catharina #14 | 'Deze dag is zwaarder en intenser dan de begrafenis'Blog Patricia | Ongevraagd advies: ‘Mijn verdriet mag er schijnbaar niet zijn’
Blog Patricia | Ongevraagd advies: ‘Mijn verdriet mag er schijnbaar niet zijn’
Meest gelezen
- Vicky kreeg geen kans meer om alles te zeggen tegen haar beste vriendin en zielsverwant
‘Het brak me dat ze alles alleen moest dragen’
Vicky kreeg geen kans meer om alles te zeggen tegen haar beste vriendin en zielsverwant
- Job Knoester in De Kist: 'De dag na het afscheid van ons zoontje ging ik weer aan het werk'
Fragment gemist
Job Knoester in De Kist: 'De dag na het afscheid van ons zoontje ging ik weer aan het werk'
- 7 tips van Manu Keirse om voor jezelf te zorgen tijdens het rouwen: 'Verwen jezelf'
Zoals: ga pas slapen als je echt moe bent
7 tips van Manu Keirse om voor jezelf te zorgen tijdens het rouwen: 'Verwen jezelf'
Lees ook
- Het broertje van Daphne en Nina verongelukt op de zorgboerderij: 'Mijn vader zei dat er iets verschrikkelijks was gebeurd'
In de uitzending van 'Ik mis je'
Het broertje van Daphne en Nina verongelukt op de zorgboerderij: 'Mijn vader zei dat er iets verschrikkelijks was gebeurd'
- Job Knoester in De Kist: 'De dag na het afscheid van ons zoontje ging ik weer aan het werk'
Fragment gemist
Job Knoester in De Kist: 'De dag na het afscheid van ons zoontje ging ik weer aan het werk'
- Rouw kent vele gezichten: bekijk de video
Praat mee over rouw. Jouw verhaal doet ertoe
Rouw kent vele gezichten: bekijk de video