
Je kind verliezen aan wiegendood
21 maart 2018 · 00:38| Leestijd:2 min
Update: 20 mei 2025 · 11:43
Cor verloor zijn zoon Bas 31 jaar geleden aan wiegendood. Anne verloor haar zoon Simon 1,5 jaar geleden aan wiegendood. Cor en Anne gaan met elkaar in gesprek. Bekijk hier de ontroerende ontmoeting tussen deze twee mensen uit verschillende generaties.
“Er zijn weinig dingen zo erg als je kind verliezen.” reageert Anne op Cor, die net als zij ook een zoon verloren heeft aan wiegendood. Cor beaamt dit: “Het gemis en de herinnering zullen altijd blijven, dag in dag uit. Je zoon zit in je hart en ziel en dat blijft. Dat is ook het mooie.”
Voor Cor is het 31 jaar geleden dat zijn zoon Bas, van 5 maanden, stierf. Voor Anne is het nog maar 1,5 jaar geleden dat haar zoon Simon, van 1,5 jaar, overleed. Anne vertelt hoe het was om al snel weer zwanger te zijn van haar tweede zoon. Cor vertelt waarom hij geen foto’s meer wilde bekijken van Bas.
Bekijk het gesprek:
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
In de webserie Soulmates gaan twee mensen die elkaar niet kennen de uitdaging aan om ‘zomaar in gesprek’ te gaan. De makers van de serie weten dat deze mensen iets gemeenschappelijks delen. In deze aflevering gaan Cor en Anne in gesprek over het verlies van een kind aan de wiegendood.
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Meest gelezen
- ‘Ga ik dood?’ vraagt Mira (22). ‘Please, je moet vechten,’ zegt de arts
‘Ga ik dood?’ vraagt Mira (22). ‘Please, je moet vechten,’ zegt de arts
- Vijf uitspraken die rouwenden liever niet horen – en wat wél helpt
Wat zeg je tegen iemand die rouwt?
Vijf uitspraken die rouwenden liever niet horen – en wat wél helpt
Lees ook
- Daniëlle dacht dat ze met een gezonde baby naar huis ging: 'Hij leefde maar een paar dagen'
Gezien in Ik mis je op zaterdag 25 oktober op NPO2
Daniëlle dacht dat ze met een gezonde baby naar huis ging: 'Hij leefde maar een paar dagen'
- Samuel zwemt uit zicht en verdwijnt: ‘Ik riep nog dat hij terug moest komen’
Verdwenen – de EO-podcast, aflevering 9, Samuel Boujadi
Samuel zwemt uit zicht en verdwijnt: ‘Ik riep nog dat hij terug moest komen’
- Nathalie verloor haar zus: ‘Ze heeft alles op alles gezet om haar oudste voor de eerste keer naar school te brengen.’
Ik mis je, zaterdag 25 oktober
Nathalie verloor haar zus: ‘Ze heeft alles op alles gezet om haar oudste voor de eerste keer naar school te brengen.’
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.






