Gedicht Joke Verweerd| Troost uit de hemel
28 april 2018 · 00:49
Update: 5 februari 2025 · 10:13
Wanneer Joke Verweerd na een lang huwelijk haar echtgenoot verliest, beschrijft ze haar verdriet in haar boek Troostpleister. In het gedicht ‘Troost uit de hemel’ geeft ze woorden aan het belang van troosten en getroost worden.
Toen Jezus tegen zijn leerlingen zei: ‘Ik ga terug naar mijn Vader,’ wist Hij dat de leerlingen beduusd en ontredderd zouden achterblijven. ‘Ik zal jullie een trooster sturen!’ beloofde Hij.
Troost
Waar die troost uit bestaat? Uit een lied in de nacht of het bewust meemaken van het ochtendgloren. Ik ervaar troost als een vlinder op mijn schouder landt. Of als de merel zingt. Als ik een regenboog zie. Wanneer er een man fluitend voorbij fietst, voel ik me aangesproken omdat ik het melodietje herken. Een vliegtuig hoog in de lucht geeft me zomaar onverwacht het gevoel van vrijheid. Ik ervaar troost uit alles wat ik me bewust wil maken, wat ik hoor en zie en waar ik woorden voor vind, waardoor ik ergens zin in krijg, of trek of verlangen naar het leven zelf. Troost is ook: het besef dat ik mag huilen, maar dat ik ervoor kan kiezen om te zingen.
Het besef dat de dood het niet wint van de liefde.
Troost uit de hemel
Troost mij en ik laat mij troosten:
sla je armen om mij heen,
deel je warmte, laat me leunen.
Zeg: ‘Ik laat je niet alleen.’
Troost mij en ik laat mij troosten:
doe mijn droefheid niet tekort
door te praten over later,
dat het dan wel beter wordt.
Zeg iets liefs van mijn geliefde
en dat jij hem ook zo mist,
dat hij ook voor jou blijft leven,
dat zijn naam niet wordt gewist.
Mag ik mijn verdriet herkennen
in jouw ogen, jouw gebaar?
’t Voelt goed als jij ook moet wennen:
troosten wij ons aan elkaar?
Over de schrijfster
Joke Verweerd is schrijfster van verhalen, romans en gedichten. Begin 2017 verloor Joke haar echtgenoot na een kort ziekbed, na een lang huwelijk.
In haar nieuwe boek Troostpleister Over verdriet, verlies en veerkracht heeft zij woorden gevonden voor het loslaten van een geliefd mens en voor de rauwheid van rouw.
Disclaimer
Bovenstaande tekst is met toestemming van Boekencentrum Uitgevers overgenomen. Vanaf 13 maart 2018 is het boekje van Joke Verweerd verkrijgbaar in de boekhandel. Kopiëren, verspreiden en elk anders gebruik van deze inhoud is niet toegestaan zonder toestemming van de uitgever.
Meest gelezen
- Gerda verloor haar zoon: ‘Ik was altijd bang dat dit zou gebeuren…’
Gerda verloor haar zoon: ‘Ik was altijd bang dat dit zou gebeuren…’
- Het broertje van Daphne en Nina verongelukt op de zorgboerderij: 'Mijn vader zei dat er iets verschrikkelijks was gebeurd'
In de uitzending van 'Ik mis je'
Het broertje van Daphne en Nina verongelukt op de zorgboerderij: 'Mijn vader zei dat er iets verschrikkelijks was gebeurd'
- Alicia en Stefan verliezen hun kindje: ‘Ik beloofde mijn dochter goed voor mama te zorgen’
Rouw om een kind
Alicia en Stefan verliezen hun kindje: ‘Ik beloofde mijn dochter goed voor mama te zorgen’
Lees ook
- Nowhere Man: ‘Toen hij wegviel, was het alsof ik een deel van de werkelijkheid niet meer zag’
Jan Willen den Bok en Jaap van Heusden over hun vriend Rob
Nowhere Man: ‘Toen hij wegviel, was het alsof ik een deel van de werkelijkheid niet meer zag’
- Martin Sitalsing in De Kist: ‘We stonden onvoldoende stil bij het verdriet om mijn broer’
Martin Sitalsing in EO-programma De Kist
Martin Sitalsing in De Kist: ‘We stonden onvoldoende stil bij het verdriet om mijn broer’
- Blog Monique | Nu zijn vader er niet meer is, is Matteo’s oudste broer zijn rolmodel
Blog Monique | Nu zijn vader er niet meer is, is Matteo’s oudste broer zijn rolmodel