
Boekentip | ‘Wij weduwen zijn een taai volkje’
22 juni 2017 · 16:26| Leestijd:2 min
Update: 5 februari 2025 · 11:49
Internationale Weduwendag is voor weduwe Maya Stomp aanleiding om haar boek ‘Wij weduwen zijn een taai volkje’ te presenteren. Want, wat doe je als je partner plotseling overlijdt?
Rouwen
Maya wist zich als jonge weduwe geen raad na de onverwachte dood van haar man. Ze ging op reis in ‘het land van rouw’. Tijdens dit rouwproces is ze getraind in de Grief Recovery Method waarmee ze haar eigen verlies dragelijker heeft kunnen maken en ook andere ook andere (jonge) weduwen ondersteunt.
“Maya wist zich als jonge weduwe geen raad na de onverwachte dood van haar man.”
In het boek beschrijft Maya haar intense ervaringen. Ook komen praktische zaken aan bod: hoe ga je als weduwe om met feestdagen, vervelende vragen of reacties uit je omgeving en wat doe je met zijn kleren? In ‘Wij weduwen zijn een taai volkje’ laat Maya zien hoe ze met vallen en opstaan haar leven opnieuw heeft vormgegeven.
Ervaringsdeskundige
Maya is zowel ervaringsdeskundige als rouwcoach en biedt aan de hand van haar persoonlijke verhaal aan iedere rouwende een inspirerend en troostrijk perspectief. Ze werkt als senior-adviseur Personeel & Organisatie bij de overheid. Daarnaast heeft zij haar eigen praktijk als rouwcoach.
Meest gelezen
- ‘Ga ik dood?’ vraagt Mira (22). ‘Please, je moet vechten,’ zegt de arts
‘Ga ik dood?’ vraagt Mira (22). ‘Please, je moet vechten,’ zegt de arts
- Vijf uitspraken die rouwenden liever niet horen – en wat wél helpt
Wat zeg je tegen iemand die rouwt?
Vijf uitspraken die rouwenden liever niet horen – en wat wél helpt
Lees ook
- Nathalie verloor haar zus: ‘Ze heeft alles op alles gezet om haar oudste voor de eerste keer naar school te brengen.’
Ik mis je, zaterdag 25 oktober
Nathalie verloor haar zus: ‘Ze heeft alles op alles gezet om haar oudste voor de eerste keer naar school te brengen.’
- ‘Noah was altijd blij als hij je zag. Op zijn eigen manier, want hij kon niet praten’
Sheila verloor haar 4-jarige kleinzoon
‘Noah was altijd blij als hij je zag. Op zijn eigen manier, want hij kon niet praten’
- ‘Ga ik dood?’ vraagt Mira (22). ‘Please, je moet vechten,’ zegt de arts
‘Ga ik dood?’ vraagt Mira (22). ‘Please, je moet vechten,’ zegt de arts
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.





