TV | 'Mijn moeder kreeg mij op haar 17e, we waren als zussen'
29 januari 2022 · 01:00
Update: 5 februari 2025 · 11:43
In Ik mis je op zondag 30 januari 2022 spreken Arjan en Marleen met Nazima en Marijtje over rouw, troost en liefde voor wie ze missen.
Nazima Ramdin
‘Ik was tot mijn 15e onderdeel van het gezin van mijn opa en oma. Net als mijn ooms en tantes noemde ik hen papa en mama. Mijn moeder noemde ik Maja. Zij kreeg mij op haar 17e. Ze was mijn beste vriendin. We gingen met elkaar om als zussen. We droegen bijvoorbeeld elkaars kleding.’ Dat vertelt Nazima Ramdin. Samen met presentator Marleen Stelling bezoekt ze de graven van haar opa en oma en haar moeder. ‘Je had me moeten zien met mijn opa. Ik zat altijd bij hem op schoot. Ik kon niets verkeerd doen in zijn ogen.’
Marijtje de Ruyter
‘Die klos zegt alles: wie Kees was, zijn werkzame leven als stratenmaker, dit was mijn broer.’ Met een liefdevol gebaar legt Marijtje de Ruyter het gereedschap dat haar broer Kees gebruikte bij zijn werk als stratenmaker op zijn graf.
Als Marijtje in een andere stad gaat studeren, gaat ze bij haar oudere, vrijgezelle broer wonen. Dat verstevigt hun band. Ook als ze verhuist, trouwt en kinderen krijgt, houdt Kees het speciale plekje in haar hart. Maar dan krijgt hij opeens, na een gezellige familiedag, een fatale hersenbloeding.
Meest gelezen
- Tien jaar na haar dood is Joys nog steeds de spil van haar vriendengroep
‘Tranen gelachen, onnozel gedaan en ten slotte het licht uit gedaan’
Tien jaar na haar dood is Joys nog steeds de spil van haar vriendengroep
- Hans Groot verloor zijn vrouw in Mexico: ‘Toen ik bij het ziekenhuis kwam, werd ik tegengehouden’
Hans Groot verloor zijn vrouw in Mexico: ‘Toen ik bij het ziekenhuis kwam, werd ik tegengehouden’
- Pas drie jaar later ontdekt Beau de waarheid over de dood van zijn bonusvader: ‘Hij was de vader die ik nooit gehad heb’
Jojanneke en de sextortiontapes - aflevering 2
Pas drie jaar later ontdekt Beau de waarheid over de dood van zijn bonusvader: ‘Hij was de vader die ik nooit gehad heb’
Lees ook
- Blog Bianca | Wat als ik nóg een afscheid moet overleven?
'Ik zag mijn angst werkelijkheid worden toen Yune flauwviel'
Blog Bianca | Wat als ik nóg een afscheid moet overleven?
- Ellen van der Veer over haar vader Arie: 'Toen stierf papa en ik had geen lied'
Ellen van der Veer over haar vader Arie: 'Toen stierf papa en ik had geen lied'
- 'Glenn wilde niet dood, maar hij wilde dat dit stopte'
Jojanneke en de sextortiontapes - aflevering 3
'Glenn wilde niet dood, maar hij wilde dat dit stopte'
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.