Gedicht | Flarden en reepjes
16 januari 2019 · 11:09
Update: 5 februari 2025 · 10:33
Een kort, maar intens en krachtig gedicht over de kou die zomaar je leven kan binnendringen. Wie of wat kan je hart dan nog verwarmen?
flarden en reepjes
kou kondigt zich aan
door kieren van deuren
het tocht in flarden en reepjes
nu de kou is gekomen
blijkt de wintermuts
het verkeerde kledingstuk
om het hart te verwarmen
Jo Ghijsen en Monica Boschman
uit de bundel: Er dwars doorheen
Verschenen in 2010 bij uitgeverij MB Communicatie
Boek: Er dwars doorheen
Het boek Er dwars doorheen bevat gedachten en gedichten over rouw, alleen staan, oud worden en leren van het leven. De teksten komen uit de dagboeken van Jo Ghijsen (1921 – 2015), Monica Boschman schreef er gedichten bij. Het is een boek om bij stil te staan. Met woorden die je meevoeren, er dwars doorheen. De inleiding en enkele pagina’s uit het boek ziet u hier: voorbeeld tonen.
[newsletter midrid=S7a1MAYAA75]
Over Jo Ghijsen
Jo Ghijsen begon met schrijven toen ze 79 jaar was. In de periode dat haar man overleed en ze alleen verder moest, vertrouwde ze haar gedachten toe aan het papier. Ze bracht het proces van rouwen, ouder worden en loslaten onder woorden op heldere en indringende wijze. De gedichten van Monica Boschman en de illustraties van Marjo Ghijsen versterken de boodschap van het boek.
Er dwars doorheen is een intens verhaal. Het brengt gedachten en gevoelens aan de oppervlakte die vaak achter de schermen blijven. Het boek is een uitnodiging om samen over verlies, ouder worden en loslaten te praten.
Meest gelezen
- Yvonne en Marianne raken bevriend op de begraafplaats: ‘Ze begreep mijn worstelingen die andere vriendinnen niet snapten’
Vriendschap uit rouw
Yvonne en Marianne raken bevriend op de begraafplaats: ‘Ze begreep mijn worstelingen die andere vriendinnen niet snapten’
- Thom (18) overlijdt ondanks zijn ziekte onverwachts: 'Als ouders kun je niet dieper vallen'
In de uitzending
Thom (18) overlijdt ondanks zijn ziekte onverwachts: 'Als ouders kun je niet dieper vallen'
Lees ook
- ‘Mijn moeder werd opnieuw oma, maar zou haar kleinkind nooit leren kennen'
Ilona verloor haar moeder terwijl ze zwanger was
‘Mijn moeder werd opnieuw oma, maar zou haar kleinkind nooit leren kennen'
- Thom (18) overlijdt ondanks zijn ziekte onverwachts: 'Als ouders kun je niet dieper vallen'
In de uitzending
Thom (18) overlijdt ondanks zijn ziekte onverwachts: 'Als ouders kun je niet dieper vallen'