
Gedicht voor Sijmen | Nooit gedacht, maar toch gezegd…
13 juni 2019 · 09:28| Leestijd:2 min
Update: 20 mei 2025 · 08:07
Vaderdag als je kind is overleden; voor Erik is dit werkelijkheid. Zijn zoontje Sijmen overleed op 3-jarige leeftijd aan neuroblastoom kinderkanker. Een jaar na zijn overlijden schreef Erik een emotioneel gedicht aan zijn zoontje.
Na onze oproep ‘Vaderdag zonder jou’ mailde Nicole den Hartog ons het volgende bericht over haar man Erik en haar zoontje Sijmen.
Neuroblastoom bij Sijmen
“Twee dagen na de geboorte van zijn broertje Jitse, bleek ons zoontje Sijmen ernstig ziek te zijn. Hij was toen twee jaar en drie maanden. Na anderhalf jaar behandeling bleek het voor hem niet zo te mogen zijn. Ruim drie jaar geleden overleed hij aan neuroblastoom kinderkanker.
Onderstaande gedicht schreef mijn man Erik een jaar na het overlijden van Sijmen. Ik vind het nog steeds zo prachtig en open en eerlijk en zo confronterend. Hij schreef het recht uit zijn hart. De foto koos hij destijds voor bij zijn gedicht. Ik stuur het jullie nu -twee jaar later- in voor Vaderdag. Als eerbetoon aan mijn man en zoontje.”
Gedicht voor Sijmen | Nooit gedacht, maar toch gezegd…
Precies een jaar geleden
heb ik het gezegd
Ik had nooit gedacht
dat ik het ooit
mijn mond uit zou kunnen krijgen
Dat ik zoiets
Tegen mijn eigen kind
zou kunnen zeggen
Maar toch
heb ik het gezegd
En ik meende het
Uit de grond van mijn hart
Uit het diepst van mijn wezen
Omdat ik van je hou
Omdat ik het je gunde
Omdat ik je wilde behoeden
Omdat ik wist
dat het nooit meer beter zou worden
Je geest was zo sterk
maar je lijf was op
Opgevreten
Murw gebeukt
Je kon niet meer
En daarom
heb ik het gezegd
Ga maar jongen
Het is goed zo
Meest gelezen
- Ossip (15) overlijdt tijdens een routineoperatie: ‘Ik dacht dat er niks mis kon gaan’
Vrienden na het Leven, seizoen 3, aflevering 6
Ossip (15) overlijdt tijdens een routineoperatie: ‘Ik dacht dat er niks mis kon gaan’
- ‘Het lichaam rouwt en jammert, daar moet je gehoor aan geven’
‘Het lichaam rouwt en jammert, daar moet je gehoor aan geven’
- Sven zit naast het ziekenhuisbed van zijn zoon Ossip: 'We moesten kiezen wanneer we de machines zouden uitzetten'
Sven zit naast het ziekenhuisbed van zijn zoon Ossip: 'We moesten kiezen wanneer we de machines zouden uitzetten'
Lees ook
- Blog Bertine | Daans laatste cadeau draag ik altijd met me mee
Geloof, hoop en liefde
Blog Bertine | Daans laatste cadeau draag ik altijd met me mee
- Tijdens de eerste zeventien weken van haar zwangerschap, verliest Jonne beide ouders
Ik mis je, vrijdag 12 december, NPO 1
Tijdens de eerste zeventien weken van haar zwangerschap, verliest Jonne beide ouders





