
Loretta Schrijver openhartig over de dood in De Kist: ‘Ik ben altijd wel een beetje het kleine meisje gebleven'
Presentatrice Loretta Schrijver (68) overleden
27 maart 2025 · 14:56| Leestijd:2 min
Update: 27 maart 2025 · 17:30
Vandaag werd bekend dat Loretta Schrijver op 68-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker is overleden. In 2016 sprak ze in De Kist over haar kijk op de dood en afscheid nemen. “Ik ben altijd wel een beetje het kleine meisje gebleven.”
Schrijver kreeg voor het eerst echt met de dood te maken toen haar moeder overleed. “Ik was altijd bang voor dat moment. Ik dacht dat het leven voor mij dan deels zou ophouden. Maar nee, zo bleek het niet te werken”, vertelt ze. “Het echte verdriet had ik al vóór hun dood – in de angst voor het onvermijdelijke.”
Toen haar moeder stierf las Loretta haar voor uit het boek Raad eens hoeveel ik van je hou. “Dat kinderboekje. Omdat dat uitdrukt hoe een moeder en een dochter van elkaar houden. Ik ben altijd wel een beetje het kleine meisje gebleven.”
Het leven was een opgave, maar óók een feest.
Wanneer Kefah Allush haar vraagt wie er aan haar sterfbed zou zitten, antwoordt ze: “Ik hoop de vrienden die ik op dat moment heb.” Over afscheid nemen maakt ze zich minder druk. “Ik heb een goed leven gehad met fijne mensen om me heen. De hoeveelheid doet er niet toe, maar de kwaliteit wel. Wat er straks gebeurt? Ik weet het niet, maar ik leef liever zonder daar te veel mee bezig te zijn.”
Tijdens het leven vond Loretta eenzaamheid het ergste wat er is, zegt ze. “Ik kan huilen om andermans eenzaamheid. Mensen die alleen zitten, ouderen.” Het leven was een opgave, bekende ze, maar óók een feest. “Je maakt elke dag keuzes, je gaat bij jezelf te rade, je checkt de oprechtheid van de mensen om je heen. Thank God voor de happiness die er óók is. Laten we daar ten volle van genieten.”
Bekijk hier de aflevering van De Kist met Loretta. De uitzending is ook op vrijdag 28 maart te zien om 13.20 uur op NPO 2.
Meest gelezen
- Ossip (15) overlijdt tijdens een routineoperatie: ‘Ik dacht dat er niks mis kon gaan’
Vrienden na het Leven, seizoen 3, aflevering 6
Ossip (15) overlijdt tijdens een routineoperatie: ‘Ik dacht dat er niks mis kon gaan’
- ‘Het lichaam rouwt en jammert, daar moet je gehoor aan geven’
‘Het lichaam rouwt en jammert, daar moet je gehoor aan geven’
- ‘Mijn kind is dood? Ik kon het niet bevatten’ - Bianca en haar dochter over het verlies van Tigo
Moeder en dochter delen samen over hun gemis
‘Mijn kind is dood? Ik kon het niet bevatten’ - Bianca en haar dochter over het verlies van Tigo
Lees ook
- Ondanks Willemijns pogingen om hem te redden, sterft opa Clement: ‘Hij overleed op de deurmat’
Ik mis je, vrijdag 5 december, NPO 1
Ondanks Willemijns pogingen om hem te redden, sterft opa Clement: ‘Hij overleed op de deurmat’
- Anke verliest haar broer én vader in korte tijd: 'Mijn twee helden zijn er niet meer'
Dubbel verlies
Anke verliest haar broer én vader in korte tijd: 'Mijn twee helden zijn er niet meer'
- Eva verloor haar vader aan Alzheimer en organiseert nu diners over de dood
Je laatste feestje
Eva verloor haar vader aan Alzheimer en organiseert nu diners over de dood







