
Sophie (12) kwam om het leven in vlucht MH17: vriendinnen delen herinneringen
12 juli 2019 · 00:11| Leestijd:3 min
Update: 5 februari 2025 · 11:24
Zusjes Sophie (12), Fleur (10) en Bente (7) zaten met hun moeder aan boord van vlucht MH17. Vijf jaar na deze ramp worden de meisjes worden nog steeds erg gemist door hun vriendinnen. Twee van Sophie’s vriendinnen delen herinneringen aan hun mooie vriendschap.
Aanstekelijke lach
Sophie is twaalf jaar als ze overlijdt. Floor en Emma, twee vriendinnen uit haar hockeyteam, hebben warme herinneringen uit die tijd. Ze herinneren zich vooral haar aanstekelijke lach en het plezier dat ze samen hadden. Beiden delen ze een persoonlijke herinnering aan hun vriendinnetje van vroeger.
Lieve Soof,
Samen veel gelachen op het veld, naar het d-gala gegaan, en kampioen geworden in dat jaar! Ik weet nog goed dat tijdens onze laatste hockeywedstrijd we met zijn tweetjes achterin grapjes zaten te maken en erg de slappe lach kregen. Jouw lach was altijd erg aanstekelijk, dus dan zat iedereen met de slappe lach op het veld. Ik ben heel erg blij dat ik je heb mogen leren kennen, en dat we samen met Flo, Do, Alex, Linn, jij en ik zulke leuke en grappige herinneringen hebben overgehouden aan dat hockey jaar. Ik zal deze herinneringen altijd blijven koesteren en zal altijd nog aan je blijven denken.
Liefs,
Emma
‘Jouw lach was altijd erg aanstekelijk’
‘Sophie was een heel gelukkig, enthousiast en blij meisje. Op het hockeyveld was ze altijd heel fanatiek en gemotiveerd. Ze had een hele aanstekelijke lach die je van verre kon aanhoren. Aan het logeren bij mij thuis heb ik hele mooie herinneringen overgehouden. Dan deden we onze onesies aan en hadden we de leukste tijd. Dit zijn herinneringen die ik nooit zal vergeten en deze zullen mij altijd dierbaar blijven.’
– Floor
‘Dit zijn herinneringen die ik nooit zal vergeten’
Speciale uitzending Ik mis je – Vijf jaar na MH17
Op zaterdag 13 juli vertelt Peter van der Meer over het verlies van zijn dochters Sophie, Fleur en Bente in een speciale uitzending van Ik mis je. Deze uitzending staat in het teken van vijf jaar na de MH17-ramp. Presentatoren Minella en Arjan spreken ook met luchtmachtpiloot Dick van Gasteren en met Jaap en Diana Westerveld over het verlies van hun (schoon)zus. De uitzending is te zien op zaterdag 13 juli om 18:05 op NPO2.
Wil je op de hoogte blijven van deze bijzondere uitzending en de extra’s bekijken die niet op tv te zien zijn? Meld je dan aan bij deze speciale Facebookpagina. Of neem een kijkje op ons Instagramaccount.
Meest gelezen
- Vera (10) zei het vroeger al: ‘Later word ik hemelmeisje’
Vera (10) zei het vroeger al: ‘Later word ik hemelmeisje’
- Niels (15) overleed na een ongeluk: ‘Je denkt: dat kan niet!’
Gezien in 'Vrienden na het leven' seizoen 3, aflevering 3
Niels (15) overleed na een ongeluk: ‘Je denkt: dat kan niet!’
- 'De lach van Fleur blijft voor altijd bij ons’
De dochter van Peter en Wytske krijgt onverwacht een hartstilstand
'De lach van Fleur blijft voor altijd bij ons’
Lees ook
- Eva Bronsveld: 'Vanaf dag één wist ik: ik ga dit verdriet dóórleven én doorléven'
Eva over het verlies van haar man Maurice
Eva Bronsveld: 'Vanaf dag één wist ik: ik ga dit verdriet dóórleven én doorléven'
- Merel Westrik eert Dieuwertje Blok: ‘Zo is ze er toch een beetje bij’
Merel Westrik eert Dieuwertje Blok: ‘Zo is ze er toch een beetje bij’
- Cadeau voor jou: gratis tegel met 'Geloof, hoop en liefde'
Voor jezelf of om iemand een hart onder de riem te steken
Cadeau voor jou: gratis tegel met 'Geloof, hoop en liefde'





