Bert verborg zijn ziekte lang – tot het niet meer kon
Ik mis je, zaterdag 15 maart 2025
12 maart 2025 · 14:23| Leestijd:2 min
Update: 15 maart 2025 · 21:09
Rini en Bert leerden elkaar kennen op de middelbare school, gingen samen studeren en begonnen later in Amsterdam een eigen uitgaansclub. Een leven vol vriendschap, avontuur en feesten – maar toen werd Bert ziek.
Rini: “Ik ken Bert al vanaf mijn veertiende. Hij verhuisde vanuit Utrecht naar mijn woonplaats. Mijn moeder zei: dat is misschien wel een goede vriend voor je. Dat bleek ze goed gezien te hebben. Hij was sociaal en heel mondig. We gingen allebei in Nijmegen studeren. Ze vertelden daar over een homotent. Wij gingen met een groepje van vier. De één begon te huilen. Hij ontdekte iets. De ander was opeens verdwenen. En de vierde, Bert, werd mijn eerste liefde.”
Feesten op een vulkaan
De vriendschap tussen Rini en Bert groeide verder. In Amsterdam richtten ze samen een club op: The Department Store. Het was de tijd waarin aids als een schaduw over het uitgaansleven hing. Rini: “Living on the volcano. Iedereen wist dat het elk moment gedaan kon zijn. We leefden met zoveel angst en verdriet, dat er alleen maar tegenover staat, en dat is feesten.”
Uiteindelijk overleed Bert aan de gevolgen van aids. Rini: “Hij wist het heel lang te verhullen. Dat is ook wel typerend voor die tijd. Totdat het op was. Toen heeft hij ons één voor één geroepen.”
Bekijk hier de uitzending van Ik mis je, waarin Rini en Jan vertellen over hun vriend Bert (hun verhaal is te zien vanaf 8.51).
Meest gelezen
- ‘Ga ik dood?’ vraagt Mira (22). ‘Please, je moet vechten,’ zegt de arts‘Ga ik dood?’ vraagt Mira (22). ‘Please, je moet vechten,’ zegt de arts
- Guusje overlijdt na ongeval met vrachtwagen: ‘Ik zei gewoon gedag, zonder te weten dat het de laatste keer zou zijn’Nieuwe aflevering Vrienden na het Leven Guusje overlijdt na ongeval met vrachtwagen: ‘Ik zei gewoon gedag, zonder te weten dat het de laatste keer zou zijn’
Lees ook
- Hendrik voelde zich gezien door zijn oma: ‘Ze was doodziek, en toch stond ze daar’Ik mis je, zondag 2 november, NPO2 Hendrik voelde zich gezien door zijn oma: ‘Ze was doodziek, en toch stond ze daar’
- Estelle van ’t Schip zingt samen met haar opa Joop Oonk het lied ‘Nooit meer’ voor haar overleden moederEstelle van ’t Schip zingt samen met haar opa Joop Oonk het lied ‘Nooit meer’ voor haar overleden moeder
- Kasper, je bent nog altijd heel dichtbijColumn Jeroen van Veen | Voor altijd Kasper, je bent nog altijd heel dichtbij
Ontvang bemoedigende artikelen & verhalen in je mailbox
We sturen je elke week een selectie van indrukwekkende verhalen en inspirerende artikelen.
Lees onze privacyverklaring.